سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
آخرین اخبار
افزایش تعداد مبتلایان و فوت ناشی از بیماری کرونا طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت در هرمزگان/مردم شریف هرمزگان در تعطیلات عید فطر از هرگونه سفر، دورهمی، مهمانی، تجمع و دید و بازدید حضوری خودداری کنند و حتماً در خانه بمانند/با توجه به خطر جدی ویروس کرونا و برای کمک به کاهش ابتلا، تبریک عید فطر از طریق تلفن و فضای مجازی انجام شود و هیچ‌گونه دید و بازدید حضوری صورت نگیرد/هرگونه مسافرت از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ممنوع است و مبادی ورودی و خروجی هرمزگان به شدت کنترل خواهد شد/ممنوعیت تردد درون استانی از شهر به شهر و از شهر به روستا در هرمزگان در تعطیلات عید فطر/شهرستان‌های بندرعباس، میناب، قشم، بندرخمیر و بستک در وضعیت قرمز و شهرستان‌های حاجی‌آباد، جاسک، بندرلنگه و پارسیان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا هستند/تداوم اعمال محدودیت ها و دورکاری کارکنان متناسب با وضعیت رنگ بندی هر شهرستان/با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا، مشاغل گروه یک و دو در شهرستان های با وضعیت قرمز و نارنجی اجازه فعالیت دارند/این مشاغل باید تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و در صورت تخلف با این واحدها برخورد و پلمپ طولانی مدت خواهند شد/مردم حساسیت و دقت بسیار بالایی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری داشته باشند
وضعیت شیوع کرونا در شش شهرستان استان هرمزگان قرمز است/شهرستان‌های بندرعباس، میناب، جاسک، قشم، بندرخمیر و بستک در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند/تعطیلی بازارها و مشاغل گروه دو، سه و چهار و دورکاری دو سوم کارکنان در این شهرستان‌ها/شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های حاجی‌آباد، رودان، سیریک، بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد هستند/تداوم اعمال محدودیت‌ها متناسب با وضعیت شیوع کرونا در هر شهرستان/ممنوعیت ورود و خروج خودروها در شهرستان‌های وضعیت قرمز و نارنجی
اخبار > جوانان روستایی در اقدامات محرومیت زدایی مشارکت کنند/فعالیت گروه های جهادی، امید را در دل مناطق محروم زنده می کند/طرح مطالعاتی شناسایی نیازها و ظرفیت های مناطق روستایی تدوین شده است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦١٦
تاریخ:پنج شنبه ١٩ فروردين ١٤٠٠

استاندار هرمزگان:
جوانان روستایی در اقدامات محرومیت زدایی مشارکت کنند/فعالیت گروه های جهادی، امید را در دل مناطق محروم زنده می کند/طرح مطالعاتی شناسایی نیازها و ظرفیت های مناطق روستایی تدوین شده است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه، هماهنگی و تعامل با فرمانداران، بخشداران و دهیاران می تواند در تسریع خدمات رسانی گروه های جهادی به مناطق محروم راهگشا باشد، گفت: گروه های جهادی باید تلاش و مراقبت کنند که فعالیت آن ها از هدف مقدسی که به دنبال تحقق آن هستند، خارج نشود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در دیدار با دکتر نعمتی معاون بنیاد احسان کشور با تأکید بر بهره گیری از ظرفیت گروه های جهادی و جوانان روستایی علاقه مند به منظور رفع محرومیت، اظهار داشت: از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) انتظار داریم با استفاده از منابع و امکاناتی که در اختیار دارد، پس از شناسایی مناطق مستعد و رفع خلاهای اجرایی در انجام اقدامات محرومیت زدایی در یک یا دو روستا و دستیابی کامل به نتایج از پیش تعیین شده، این اقدامات را در دیگر مناطق هدف ادامه دهد.
 
وی با بیان اینکه، هماهنگی و تعامل با فرمانداران، بخشداران و دهیاران می تواند در تسریع خدمات رسانی این بنیاد به مناطق محروم راهگشا باشد، افزود: گروه های جهادی باید تلاش و مراقبت کنند که فعالیت آن ها از هدف و چارچوب مقدسی که به دنبال تحقق آن هستند، خارج نشود.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به شناسایی نیازها و ظرفیت های مناطق روستایی در قالب طرح مطالعاتی علمی، گفت: نتایج این مطالعات با هماهنگی معاونت عمرانی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در اختیار گروه های جهادی قرار می گیرد و امیدواریم با موفقیت در اهداف از پیش تعیین شده، دستاورد این نتایج خوب به سایر نقاط استان و کشور تسرّی پیدا کند.
 
وی ضمن قدردانی از فعالیت های گروه های جهادی، گفت: اقدامات گروه های جهادی مکمل خدمات دولت و سایر نهادهای خدمات رسان است که می تواند علاوه بر رفع نیازها، امید را در دل مناطق محروم زنده کند.
 
دکتر همتی، با تأکید بر اینکه در راستای  تحقق اهداف تمدن نوین اسلامی - ایرانی باید ارتباطاتمان را با مردم‌ تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: در این رابطه باید شناخت درستی از منابع، ظرفیت ها و ضعف‌ها داشته باشیم و با شناخت درست از آن ها، در راستای بکارگیری هر یک از ظرفیت ها گام برداریم.
 
نعمتی معاون بنیاد احسان کشور در این دیدار با بیان اینکه پنچ گروه مرجع جهادی توسط این نهاد در کشور فعالیت دارند، گفت: خوشبختانه یکی از این گروه ها که قابلیت راهبری دیگر گروه های جهادی را دارد در استان هرمزگان مستقر است.
 
وی افزود: گروه های جهادی قرار است در 12گروه تخصصی و از طریق تعامل با فرمانداران، دستگاه های اجرایی و انجام اقدامات محرومیت زدایی، از تمام ظرفیت ها برای امیدآفرینی در مناطق محروم استفاده کنند.
 
نعمتی بیان داشت: رودان و جاسک به عنوان دو شهرستان پایلوت در استان هرمزگان برای انجام طرح محرومیت زدایی در نظر گرفته شده است.
 
معاون بنیاد احسان، گفت: تهیه نقشه پیشران نزدیک به دو تا سه ماه زمان می برد و بر اساس مدلی که از داده های جمع آوری شده استخراج می شود، فعالیت گروه های جهادی در حوزه های مختلف آغاز می شود.
 
دکتر همتی در این دیدار به مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان مأموریت داد هماهنگی لازم را به منظور پشتیبانی از فعالیت گروه های جهادی در سطح استان انجام دهد.
 
بنیاد احسان بنیادی اجتماعی و وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است، که با هدف انجام فعالیت‌های اقتصادی و جهادی با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی راه‌اندازی شده‌ است.

شماره خبر : ٢٤٦١٦
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/02/21

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.