سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
آخرین اخبار
افزایش تعداد مبتلایان و فوت ناشی از بیماری کرونا طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت در هرمزگان/مردم شریف هرمزگان در تعطیلات عید فطر از هرگونه سفر، دورهمی، مهمانی، تجمع و دید و بازدید حضوری خودداری کنند و حتماً در خانه بمانند/با توجه به خطر جدی ویروس کرونا و برای کمک به کاهش ابتلا، تبریک عید فطر از طریق تلفن و فضای مجازی انجام شود و هیچ‌گونه دید و بازدید حضوری صورت نگیرد/هرگونه مسافرت از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ممنوع است و مبادی ورودی و خروجی هرمزگان به شدت کنترل خواهد شد/ممنوعیت تردد درون استانی از شهر به شهر و از شهر به روستا در هرمزگان در تعطیلات عید فطر/شهرستان‌های بندرعباس، میناب، قشم، بندرخمیر و بستک در وضعیت قرمز و شهرستان‌های حاجی‌آباد، جاسک، بندرلنگه و پارسیان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا هستند/تداوم اعمال محدودیت ها و دورکاری کارکنان متناسب با وضعیت رنگ بندی هر شهرستان/با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا، مشاغل گروه یک و دو در شهرستان های با وضعیت قرمز و نارنجی اجازه فعالیت دارند/این مشاغل باید تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و در صورت تخلف با این واحدها برخورد و پلمپ طولانی مدت خواهند شد/مردم حساسیت و دقت بسیار بالایی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری داشته باشند
وضعیت شیوع کرونا در شش شهرستان استان هرمزگان قرمز است/شهرستان‌های بندرعباس، میناب، جاسک، قشم، بندرخمیر و بستک در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند/تعطیلی بازارها و مشاغل گروه دو، سه و چهار و دورکاری دو سوم کارکنان در این شهرستان‌ها/شهرستان‌های بندرلنگه و پارسیان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های حاجی‌آباد، رودان، سیریک، بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد هستند/تداوم اعمال محدودیت‌ها متناسب با وضعیت شیوع کرونا در هر شهرستان/ممنوعیت ورود و خروج خودروها در شهرستان‌های وضعیت قرمز و نارنجی
اخبار > طرح آبرسانی به ۵۷ روستای استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٢٣١
تاریخ:سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٩

با حضور استاندار هرمزگان و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با وزیر نیرو؛
طرح آبرسانی به ۵۷ روستای استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید

طرح آبرسانی به چهار روستای شهرستان میناب به نمایندگی از ۵۷ روستای استان هرمزگان با حضور دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو، به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، وزیر نیرو در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی به ۵۷ روستای استان هرمزگان، این استان را از استان های شاخص در حوزه آبرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی برشمرد و گفت: ارتقای چشم گیر میزان بهره‌مندی مردم از آب شرب سالم یکی از مصادیق قابل اتکا برای ارزیابی عملکرد مثبت هرمزگان در این حوزه است.
 
اردکانیان ضمن قدردانی از استاندار هرمزگان، با اشاره به تامین نیاز آبی هرمزگان از طریق فعال سازی آب شیرین کن ها در هرمزگان، بیان داشت: این اقدام از جمله اقدامات مطلوب در راستای احیای دشت میناب و پیشگیری از اثرات سوء برداشت بی رویه منابع آب زیرزمینی از این منطقه بود.
 
دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در این آیین گفت: این طرح در قالب ۱۴مجتمع آبرسانی و هفت پروژه تک روستایی با صرف اعتباری بالغ بر هزار و ۷۴۶ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
 
وی عنوان کرد: با افتتاح این طرح، تعداد ۵۷ روستا با جمعیت ۴۲هزار و ۷۹نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند و شاخص بهره مندی از ۷۵درصد به ۷۹درصد ارتقا می یابد.
 
استاندار هرمزگان با بیان اینکه آبرسانی به مناطق روستایی به دلیل پراکندگی، دشوار و پرهزینه است گفت: در برخی مناطق بدلیل کوهستانی بودن شرایط سخت است اما با همکاری خوب وزارت نیرو و اقدامات موثر در استان، آبرسانی به روستاها  گام های خوبی برداشته شده است.
 
دکتر همتی بیان داشت: به منظوراجرای این طرح آبرسانی، بیش از ۱۱۰ کیلومتر خط انتقال ، ۱۱۸ کیلومتر اصلاح شبکه ، ۱۸۷ کیلومتر توسعه شبکه ، سه هزار و ۸۰۰ متر مکعب مخزن ، چهارباب ایستگاه پمپاژ اجرا و بیش از ۸۷ لیتر در ثانیه به ظرفیت منابع آب این روستاها افزوده شده است.
 
وی اظهار کرد: از ابتدای این طرح تاکنون هفت مجتمع آبرسانی به طور کامل تکمیل و مورد بهره برداری قرارگرفته که چهار مجتمع آن در شهرستان های بندرخمیر ، میناب ، حاجی آباد و جاسک امروز به اتمام رسیده و در نظر داریم چهار مجتمع آبرسانی دیگر در سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.
 
استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از معاونت عمرانی استانداری و مدیرعامل آبفا هرمزگان، تصریح کرد: از مهمترین پروژه هایی که سالیان اخیر اجرا و به بهره برداری رسید، آبرسانی به روستاهای قشم بوده که در ابتدای دولت تدبیر و امید هیچکدام از روستاهای این جزیره دارای شبکه آب آشامیدنی نبودند که این مهم در این دولت اتفاق افتاد و شاخص برخورداری روستاهای جزیره از صفر به ۸۰ درصد رسید و انشاءالله تا پایان دولت بقیه روستاها نیز از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد. 
 
وی خاطرنشان کرد: فاز نخست مجتمع آبرسانی سهران برای آبرسانی به شهر گوهران و ۱۲روستای مجاور خط انتقال در حال بهره برداری آزمایشی است و تا آخر سال جاری مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت.
 
استاندار هرمزگان بیان کرد: همچنین بهره برداری از آب های شور و نامتعارف با مشارکت بخش خصوصی طی سال های ۹۲ تا ۹۹ رشد چشم گیری داشته به طوریکه هم اکنون بیش از ۲۵درصد منابع آبی استان از طریق آبشیرینکن و توسط بخش خصوصی تامین می شود.
 
 
 
 

شماره خبر : ٢٤٢٣١
انتهای پیام.


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس :31-33610530 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761

 پست الکترونیک Info@hormozgan.ir

آخرین بروز رسانی: 1400/02/21

استان هرمزگان

ااستان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 776 هزار و 415 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندرعباس است و 13 شهرستان، 40 بخش، 45 شهر و 1277 روستا دارد.