سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > مجتمع فرهنگی، هنری و پلاتوی نمایش با برخورداری از امکانات مناسب در جزیره هرمز احداث می‌شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦١٩
تاریخ:پنج شنبه ١٩ فروردين ١٤٠٠

دکتر همتی در دیدار با هنرمندان جزیره هرمز:
مجتمع فرهنگی، هنری و پلاتوی نمایش با برخورداری از امکانات مناسب در جزیره هرمز احداث می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به استقبال و علاقه بسیار خوب مردم هرمز به فرهنگ و هنر، تلاش می‌کنیم احداث مجتمع فرهنگی، هنری و پلاتوی نمایش با برخورداری از امکانات مناسب در این جزیره به زودی آغاز شود، تا این مجتمع، محلی برای اجرای برنامه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی و هنری در جزیره هرمز باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در دیدار با هنرمندان جزیره هرمز با بیان اینکه کارها و اقدامات خوبی برای جزیره هرمز، طراحی، پیگیری و انجام شده است، عنوان کرد: احداث جاده رینگ دور جزیره هرمز از جمله این اقدامات است که تاثیر بسیاری در گردشگری این جزیره دارد و همچنین اقدامات خوبی در حوزه ساماندهی سواحل و تقویت و ارتقاء زیرساخت های تولید برق و آب در هرمز صورت گرفته است.
 
وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به زودی پروژه‌های جدیدی را در این جزیره آغاز می‌کنند که اشتغال خوبی را برای هرمز به همراه خواهد داشت.
 
استاندار هرمزگان بر لزوم ترویج، آموزش و ارتقاء مهارت های بوم گردی در این جزیره تاکید کرد و افزود: مردم جزیره هرمز باید در کارها و برنامه های مختلف این جزیره مشارکت کنند که از جمله آن کمک به پاکیزه نگه داشتن شهر، حفظ محیط زیست و همچنین تلاش جوانان و هنرمندان در راستای تقویت ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و گردشگری است.
 
همتی با بیان اینکه هرمز از استعداد‌های کم نظیری در حوزه گردشگری برخوردار است، تصریح کرد: علاوه بر این فرهنگ، هنر، صنایع دستی، آداب و رسوم مردم این جزیره نیز بسیار زیبا است.
 
وی گفت: با توجه به استقبال و علاقه بسیار خوب مردم هرمز به فرهنگ و هنر، تلاش می‌کنیم احداث مجتمع فرهنگی، هنری و پلاتوی نمایش با برخورداری از امکانات مناسب در این جزیره به زودی آغاز شود، تا این مجتمع، محلی برای اجرای برنامه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی و هنری در جزیره هرمز باشد.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: باید همه تلاش کنیم تا ظرفیت‌ها و زیرساخت های فرهنگی و هنری با اهتمام ویژه در جزیره هرمز تقویت و ارتقا یابد و با توجه به استعدادهای خوب فرهنگی، هنری و صنایع دستی، می توان اقدامات بزرگی را در این حوزه‌ها صورت داد.
 
همتی با تاکید بر اینکه تلاش کرده‌ایم به لحاظ تخصیص اعتبارات به جزیره هرمز کمک کنیم، اظهار داشت: راه‌اندازی و فعال شدن بازارچه ملوانی در جزیره هرمز در حال پیگیری است که تحول خوبی را در این جزیره ایجاد می‌کند.
 
وی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که باید در جزیره هرمز صورت گیرد، تقویت و توسعه فضای سبز این جزیره است که موجب افزایش جذابیت های هرمز خواهد شد.
 
استاندار هرمزگان بیان داشت: همه مردم و مسئولان در جزیره هرمز باید با همکاری یکدیگر تلاش کنند تا با توجه به استعدادهای این جزیره، اقدامات بزرگی در آن رقم بخورد.
 
استاندار هرمزگان از پلاتوی جزیره هرمز بازدید کرد. پلاتوی نمایش هرمز با حدود 200 متر زیربنا از اماکن بلا استفاده در این جزیره بود که به پیشنهاد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستور ویژه استاندار هرمزگان پس از تعمیر و بهسازی به عنوان پلاتوی نمایش در اختیار هنرمندان این جزیره قرار گرفت.
 
استاندار هرمزگان همچنین از ساختمان اداری فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمز بازدید کرد. در این بازدید گزارشی از روند احداث این ساختمان، همیاری و مشارکت ارزشمند هنرمندان جزیره در ساخت این مرکز اداری توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ارائه شد.
 

شماره خبر : ٢٤٦١٩
انتهای پیام.


خروج