سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > جوانان روستایی در اقدامات محرومیت زدایی مشارکت کنند/فعالیت گروه های جهادی، امید را در دل مناطق محروم زنده می کند/طرح مطالعاتی شناسایی نیازها و ظرفیت های مناطق روستایی تدوین شده است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦١٦
تاریخ:پنج شنبه ١٩ فروردين ١٤٠٠

استاندار هرمزگان:
جوانان روستایی در اقدامات محرومیت زدایی مشارکت کنند/فعالیت گروه های جهادی، امید را در دل مناطق محروم زنده می کند/طرح مطالعاتی شناسایی نیازها و ظرفیت های مناطق روستایی تدوین شده است

استاندار هرمزگان با بیان اینکه، هماهنگی و تعامل با فرمانداران، بخشداران و دهیاران می تواند در تسریع خدمات رسانی گروه های جهادی به مناطق محروم راهگشا باشد، گفت: گروه های جهادی باید تلاش و مراقبت کنند که فعالیت آن ها از هدف مقدسی که به دنبال تحقق آن هستند، خارج نشود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در دیدار با دکتر نعمتی معاون بنیاد احسان کشور با تأکید بر بهره گیری از ظرفیت گروه های جهادی و جوانان روستایی علاقه مند به منظور رفع محرومیت، اظهار داشت: از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) انتظار داریم با استفاده از منابع و امکاناتی که در اختیار دارد، پس از شناسایی مناطق مستعد و رفع خلاهای اجرایی در انجام اقدامات محرومیت زدایی در یک یا دو روستا و دستیابی کامل به نتایج از پیش تعیین شده، این اقدامات را در دیگر مناطق هدف ادامه دهد.
 
وی با بیان اینکه، هماهنگی و تعامل با فرمانداران، بخشداران و دهیاران می تواند در تسریع خدمات رسانی این بنیاد به مناطق محروم راهگشا باشد، افزود: گروه های جهادی باید تلاش و مراقبت کنند که فعالیت آن ها از هدف و چارچوب مقدسی که به دنبال تحقق آن هستند، خارج نشود.
 
استاندار هرمزگان با اشاره به شناسایی نیازها و ظرفیت های مناطق روستایی در قالب طرح مطالعاتی علمی، گفت: نتایج این مطالعات با هماهنگی معاونت عمرانی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در اختیار گروه های جهادی قرار می گیرد و امیدواریم با موفقیت در اهداف از پیش تعیین شده، دستاورد این نتایج خوب به سایر نقاط استان و کشور تسرّی پیدا کند.
 
وی ضمن قدردانی از فعالیت های گروه های جهادی، گفت: اقدامات گروه های جهادی مکمل خدمات دولت و سایر نهادهای خدمات رسان است که می تواند علاوه بر رفع نیازها، امید را در دل مناطق محروم زنده کند.
 
دکتر همتی، با تأکید بر اینکه در راستای  تحقق اهداف تمدن نوین اسلامی - ایرانی باید ارتباطاتمان را با مردم‌ تقویت کنیم، خاطرنشان کرد: در این رابطه باید شناخت درستی از منابع، ظرفیت ها و ضعف‌ها داشته باشیم و با شناخت درست از آن ها، در راستای بکارگیری هر یک از ظرفیت ها گام برداریم.
 
نعمتی معاون بنیاد احسان کشور در این دیدار با بیان اینکه پنچ گروه مرجع جهادی توسط این نهاد در کشور فعالیت دارند، گفت: خوشبختانه یکی از این گروه ها که قابلیت راهبری دیگر گروه های جهادی را دارد در استان هرمزگان مستقر است.
 
وی افزود: گروه های جهادی قرار است در 12گروه تخصصی و از طریق تعامل با فرمانداران، دستگاه های اجرایی و انجام اقدامات محرومیت زدایی، از تمام ظرفیت ها برای امیدآفرینی در مناطق محروم استفاده کنند.
 
نعمتی بیان داشت: رودان و جاسک به عنوان دو شهرستان پایلوت در استان هرمزگان برای انجام طرح محرومیت زدایی در نظر گرفته شده است.
 
معاون بنیاد احسان، گفت: تهیه نقشه پیشران نزدیک به دو تا سه ماه زمان می برد و بر اساس مدلی که از داده های جمع آوری شده استخراج می شود، فعالیت گروه های جهادی در حوزه های مختلف آغاز می شود.
 
دکتر همتی در این دیدار به مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان مأموریت داد هماهنگی لازم را به منظور پشتیبانی از فعالیت گروه های جهادی در سطح استان انجام دهد.
 
بنیاد احسان بنیادی اجتماعی و وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است، که با هدف انجام فعالیت‌های اقتصادی و جهادی با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی راه‌اندازی شده‌ است.

شماره خبر : ٢٤٦١٦
انتهای پیام.


خروج