سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > موانع تخلیه به موقع کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی به سرعت رفع شود/فرمانداران بر روند برداشت محصول گندم نظارت کنند


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦١٣
تاریخ:پنج شنبه ١٩ فروردين ١٤٠٠

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
موانع تخلیه به موقع کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی به سرعت رفع شود/فرمانداران بر روند برداشت محصول گندم نظارت کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: موانع تخلیه به موقع کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی به سرعت رفع شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه کارگروه گندم، آرد و نان استان هرمزگان با تاکید بر تسریع در تخلیه کالاهای اساسی به ویژه گندم،  عنوان کرد: دستگاه های اجرایی ذیربط به ویژه قرنطینه نباتی موانع تخلیه به موقع کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی را مرتفع کنند تا در روند تامین گندم مورد نیاز کشور و استان خللی ایجاد نشود.
 
وی افزود: تخلیه کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی بعد از پیگیری های گسترده و مستمر در سطح ملی در سال گذشته محقق شد و ضروری است همانگونه که محصول گندم در بندر امام(ره) خوزستان و بندر چابهار با سرعت و بدون مشکل تخلیه می شوند این روند در بندر شهید رجایی حکم فرما باشد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت کالاهای اساسی به ویژه گندم در سبد زندگی مردم ایجاد خلل در روند تخلیه کشتی های حامل گندم در بندر شهید رجایی از دستگاه های اجرایی پذیرفته نیست و در صورت بروز مشکل باید پاسخگو باشند.
 
وی با اشاره به آغاز برداشت محصول استراتژیک گندم از مزارع استان، تصریح کرد: گندم به عنوان یک محصول استراتژیک برای کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است و ضروری است با نظارت دقیق محصول برداشتی کشاورزان در استان ذخیره شود و از خروج آن جلوگیری شود.
 
حیدری افزود: فرمانداران بر روند برداشت محصول استراتژیک گندم در شهرستان ها نظارت کنند و محصول برداشتی کشاورزان به عامل های خرید اداره کل غله استان تحویل داده شود و از خروج غیر قانونی این محصول استراتژیک از استان جلوگیری شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان افزود: از ظرفیت نیروی انتظامی برای جلوگیری از هرگونه خروج غیرقانونی گندم های برداشتی از مزارع استان بهره گرفته شود.

شماره خبر : ٢٤٦١٣
انتهای پیام.


خروج