سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > جوانان نسبت به روستای خود احساس مسئولیت کنند/لزوم استفاده از ظرفیت انتخابات شوراهای اسلامی روستاها برای رسیدن به توسعه روستایی/برای حمایت از طرح‌های خلاقانه و درآمدزا در روستاها با پرداخت تسهیلات آمادگی داریم


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٦١١
تاریخ:پنج شنبه ١٩ فروردين ١٤٠٠

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان:
جوانان نسبت به روستای خود احساس مسئولیت کنند/لزوم استفاده از ظرفیت انتخابات شوراهای اسلامی روستاها برای رسیدن به توسعه روستایی/برای حمایت از طرح‌های خلاقانه و درآمدزا در روستاها با پرداخت تسهیلات آمادگی داریم

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان گفت: روستایی می تواند به پیشرفت و توسعه برسد که در کنار خدمات دولتی، دارای مردم و به ویژه جوانانی متعهد و دلسوز باشد که نسبت به آبادانی دیار خود احساس مسئولیت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، امیر حبیبی با بیان اینکه روستاها برای رسیدن به توسعه و پیشرفت به مردمی پرانرژی، خلاق و پای کار نیاز دارند، اظهار داشت: مشارکت جوانان و توجه آنها به روستایی که از آن اصالت می‌گیرند می‌تواند آن روستا را متحول کند.
 
وی افزود: واضح و مبرهن است که آب، برق، راه، مخابرات و سایر زیرساخت ها به تنهایی برای رسیدن به توسعه و آبادانی یک منطقه کافی نیست و نیاز است مردم و به ویژه جوانانی متعهد و دلسوز باشند که برای آبادانی دیار خود احساس مسئولیت کنند و از پتانسیل ها برای رونق اشتغال و اقتصاد استفاده کنند.
 
وی گفت: تجربه ثابت کرده در هر روستایی که مردم و جوانان تحصیل کرده آن پای کار بوده اند توسعه به بهترین شکل خود اتفاق افتاده است.
 
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: در همین استان، روستاهایی وجود دارند که سالانه ده ها خانوار از آن به شهر مهاجرت می‌کردند اما با حضور جوانان تحصیل کرده آن روستا و اجرای چندین طرح بوم گردی خلاقانه، نه تنها آن روستاها امروز متحول شده و دارای چرخه اقتصادی پویایی شده اند بلکه مهاجرت معکوس اتفاق افتاده است.
 
حبیبی یادآور شد: این آمادگی را در دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری داریم که از طرح های خلاقانه و درآمدزایی که در روستاها بویژه از طریق دهیاری ها ارائه می‌ شود با اعطای تسهیلات کم بهره و همچنین پیگیری مجوزهای استانی و شهرستانی در سطح دستگاه ها، حمایت کنیم تا بتوانیم اقتصاد روستا را در شرایطی که مردم نیازمند درآمد بیشتر هستند فعال تر کنیم.
 
وی بیان داشت: حساسیت مردم و جوانان به روستای محل زندگی شان و همراهی آنان برای تغییر و قرار گرفتن در مسیر توسعه نیازمند تقویت احساس همبستگی اجتماعی است که امیدواریم با توجه به انتخابات پیش روی شوراهای اسلامی روستاها از این فرصت انتخاب، مردم در روستاها به بهترین شکل ممکن در راستای قرار گرفتن در مسیر توسعه استفاده کنند.

شماره خبر : ٢٤٦١١
انتهای پیام.


خروج