سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > تکمیل و افتتاح 33643 واحد مسکن مهر در هرمزگان/افتتاح 1113 واحد مسکن مهر در سال گذشته/1000 واحد مسکونی تا شهریور ماه سال جاری افتتاح می‌شود/تعیین تکلیف مشکلات مربوط به تعاونی‌های مسکن در شورای حفظ حقوق بیت‌المال


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٤٥٨٤
تاریخ:چهارشنبه ١٨ فروردين ١٤٠٠

دکتر همتی در ستاد بازآفرینی شهری و شورای مسکن استان خبر داد:
تکمیل و افتتاح 33643 واحد مسکن مهر در هرمزگان/افتتاح 1113 واحد مسکن مهر در سال گذشته/1000 واحد مسکونی تا شهریور ماه سال جاری افتتاح می‌شود/تعیین تکلیف مشکلات مربوط به تعاونی‌های مسکن در شورای حفظ حقوق بیت‌المال

استاندار هرمزگان گفت: هزار واحد مسکن مهر تا پایان شهریور ماه سال جاری در هرمزگان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای مسکن و ستاد بازآفرینی شهری استان هرمزگان، عنوان کرد: از مجموع 37هزار و 476واحد مسکن مهر، 33هزار و 643واحد تا کنون افتتاح شده که از این تعداد، یک هزار و 113واحد در سال 99 افتتاح شده است.
 
وی افزود: از مجموع سه هزار و 833واحد باقی مانده، سه هزار و 330واحد در قالب تعاونی مسکن و 503واحد نیز خود مالک هستند.
 
دکتر همتی گفت: از این تعداد، 602واحد مربوط به تعاونی های مسکن بدون مشکل و 2هزار و 728واحد دارای مشکلات حقوقی، اختلاف بین تعاونی ها و پیمانکاران، عدم تأمین سهم آورده و یا پیشرفت فیزیکی زیر 30درصد هستند.
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: بر اساس تصمیم اعضای شورای مسکن استان مقرر شد، سهم آورده از سوی اعضاء در بیش از 600واحد بدون مشکل مسکن مهر، توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و تأمین انشعاب آب و برق آن ها نیز از طریق دستگاه های خدمات رسان پیگیری و تا هفته دولت در شهریور ماه، نزدیک به یک هزار واحد مسکونی به بهره برداری برسد.
 
دکتر همتی بیان داشت: به منظور رفع موانع مربوط به تعاونی های مشکل دار، مقرر شد از طریق جلسه مشترک با دستگاه قضایی و طرح موضوع در شورای حفظ حقوق بیت المال، مشکلات این تعاونی ها تعیین تکلیف شود.
 
وی همچنین خاطرنشان کرد: از طریق تبدیل تعاونی های مسکن مهر به طرح اقدام ملی مسکن، تکمیل پروژه ها در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 
در این نشست مشکلات مربوط به چند تعاونی مسکن از جمله تعاونی معزآباد رودان، جهاد کشاورزی رودان، گلشهر جنوبی، نایبند شمالی، فاطمیه، برق منطقه ای، شهرداری بندرعباس و ... مورد بررسی قرار گرفت و برای هر یک از تعاونی ها، دستورات مقتضی از سوی استاندار هرمزگان صادر شد.

شماره خبر : ٢٤٥٨٤
انتهای پیام.


خروج