سه شنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٢٩٦٧
تاریخ:سه شنبه ١٣ آبان ١٣٩٩


پیام تبریک استاندار هرمزگان به مناسبت سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) را به امت اسلامی و به‌ ویژه مردم شریف استان هرمزگان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا
 
هفدهم ربیع الاول یادآور زادروز وجود نازنین نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) است؛ روزی که مایه مباهات و فخر امت اسلامی و همه آزاداندیشان و پیروان تمامی ادیان الهی است.
 
درایت و هوشمندی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در راستای نامگذاری هفته وحدت همزمان با سالروز ولادت با سعادت پیامبر رحمت، صلح و مهربانی، فرصت ارزشمندی است که بتوان سیره و روش عملی آن حضرت را در جامعه تبلیغ و تبیین کرد.
 
پرهیز از اختلافات و عمل به دستورات مکتب بزرگ اسلام، به عنوان یک نسخه شفابخش می تواند امت اسلامی را به جایگاه اصیل و واقعی خود در شرایط کنونی جهان که جامعه استکباری به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان است، برساند.
 
حفظ وحدت و پیشگیری از هرگونه تفرقه فلسفه تشریع دین و بعثت پیامبران بوده و خداوند تبارک و تعالی را سپاس می گوییم که هم‌زیستی مسالمت آمیز و همدلی اهل تسنن و شیعیان در هرمزگان نمونه بارز این وحدت و انسجام است که به یمن میلاد پربرکت نبی مکرم اسلام(ص) امیدوارم این اتحاد و همبستگی به مانند گذشته تداوم و تزاید داشته باشد.
 
همانگونه که اسلام با نام حضرت محمد(ص) برجسته و قابل شناسایی است، پویایی فقاهت شیعه و مکتب اسلام از زمان حضور پربرکت حضرت امام جعفر صادق(ع) که مورد تکریم و تعظیم همه مسلمانان است، آغاز شد.
 
امام صادق(ع) درهای تعلیم و تربیت را به روی مردم زمان خود گشود و توانست سبک جامعی از زندگی اسلامی را نه تنها به مردم هم عصر خود بلکه مردمان عصر امروز که پیشرفت های شگرفی در علوم مختلف به‌دست آورده اند را معرفی کند.
 
بهره گیری و تربیت یافتن شاگردانی از ادیان و مکاتب دیگر از آموزه های آن امام همام، نشان دهنده و مؤید این است که در نظام تربیتی ایشان، تکیه بر منطق و استدلال بیش از هر چیز دیگری حائز اهمیت بوده است.
 
اینجانب ضمن تبریک مجدد هفته وحدت به عنوان یادگار امام راحل (ره)، فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و میلاد سراسر نور حضرت امام جعفر صادق(ع) رییس مذهب شیعه را به امت اسلامی و به‌ویژه مردم ولایتمدار، همدل و شریف استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٢٩٦٧
انتهای پیام.


خروج