شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > ایجاد فرصت های شغلی نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد/لزوم بهره گیری از متخصصان منابع انسانی در سازمان ها و شرکت ها/توجه به نیروی انسانی عامل موفقیت سازمان های پیشرو است/تکریم خانواده های کارکنان سازمان ها و شرکت ها نقش مهمی در افزایش بهره وری دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٧٣١٥
تاریخ:چهارشنبه ٣ آذر ١٤٠٠

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
ایجاد فرصت های شغلی نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد/لزوم بهره گیری از متخصصان منابع انسانی در سازمان ها و شرکت ها/توجه به نیروی انسانی عامل موفقیت سازمان های پیشرو است/تکریم خانواده های کارکنان سازمان ها و شرکت ها نقش مهمی در افزایش بهره وری دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: ایجاد فرصت های شغلی نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در نشست هم اندیشی مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با جامعه کارگری و مسئولان واحدهای همیاری کارکنان کارگری، با اشاره به اهمیت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه، عنوان کرد: ایجاد فرصت های شغلی برای افراد جویای کار نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی در کشور دارد.
 
وی با اشاره به نقش تحصیلات در کاهش گرایش افراد به آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: براساس مطالعات صورت گرفته میزان گرایش افراد دارای دانش به سمت آسیب های اجتماعی نسبت به افراد بی سواد کمتر است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: مطالعه و کتابخوانی عامل دیگری است که افراد را از گرایش به آسیب های اجتماعی به عنوان عامل بازدارنده باز می دارد.
 
رئوفی با اشاره به اهمیت کاهش آسیب های اجتماعی در محیط های کارگری، افزود: سازمان ها و شرکت ها از مشاوران متخصص منابع انسانی برای کاهش و مدیریت آسیب های اجتماعی در محیط های کارگری خود بهره گیرند و بسیاری از کشورهای پیشرفته با بهره گیری از این ظرفیت به نتایج ملموسی دست یافته اند.
 
وی گفت: تکریم خانواده های کارکنان سازمان ها و شرکت ها نقش بسزایی در افزایش بهره وری نیروی آنها دارد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: توجه به منابع انسانی رمز موفقیت سازمان های پیشرو است.
 
رئوفی تصریح کرد: سازمان ها با برنامه های خلاقانه خستگی و فرسودگی را از نیروی انسانی خود بگیرند و غنای شغلی ایجاد کنند تا جذابیت شغلی برای کارکنان دو چندان شود.
 
وی افزود: مدیران موفق مدیرانی هستند که ارتباط نزدیکی با کارکنان زیر مجموعه خود داشته باشند.
 
رئوفی تصریح کرد: چالش مهم هرمزگان کم آبی است که رفع این دغدغه نیازمند مشارکت همگانی به ویژه صنایع از محل مسئولیت های اجتماعی است.
 
در این نشست از کتاب روابط کار در قانون کار و نشریه خانواده شرکت نفت ستاره خلیج فارس با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان رونمایی شد.

شماره خبر : ٢٧٣١٥
انتهای پیام.


خروج