شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پروژه های مولد اقتصادی مورد حمایت قرار می‌گیرند/کاهش نرخ بیکاری اولویت اصلی در استان است/بررسی طرح ابر اکوسیستم گردشگری در هرمزگان/رایزنی ها برای برقراری خط صادرات هوایی محصولات کشاورزی ادامه دارد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٧٣٠٧
تاریخ:سه شنبه ٢ آذر ١٤٠٠

استاندار هرمزگان در نشست با اعضای شورای اسلامی استان و رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان هرمزگان مطرح کرد:
پروژه های مولد اقتصادی مورد حمایت قرار می‌گیرند/کاهش نرخ بیکاری اولویت اصلی در استان است/بررسی طرح ابر اکوسیستم گردشگری در هرمزگان/رایزنی ها برای برقراری خط صادرات هوایی محصولات کشاورزی ادامه دارد

استاندار هرمزگان گفت: پروژه های مولد اقتصادی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی در نشست با اعضای شورای اسلامی استان هرمزگان و رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان هرمزگان، با برشمردن برخی از پروژه های مولد که می تواند باعث توسعه و پیوند اقتصادی مناطق شود، عنوان کرد: می توانیم از طریق احداث یک مسیر ارتباطی 17کیلومتری، رودان را به عنوان یک منطقه فعال کشاورزی به تیاب میناب به عنوان یک پایگاه صادراتی متصل کنیم که بتوان اشتغال و معیشت مردم هر دو منطقه را تامین کرد.
 
وی، با طرح این سوال که اگر فرزندان ما بیکار باشند و روی جاده آسفالته روستایی قدم بزنند چه فایده‌ای دارد؟ افزود: انجام پروژه های عمرانی به طور قطع وظیفه ما به عنوان بخش دولتی است اما پیگیری برای واردات و تهیه نهاده‌های ارقام پرمحصولی مثل خرما بسیار پراهمیت تر از اجرای یک پروژه عمرانی است.
 
استاندار هرمزگان، مهار 260 میلیون مترمکعب آب در شرق استان با استفاده از سدهای در حال ساخت رل یک اولویت دیگر برشمرد و گفت: با این میزان آب، حداقل 14هزار هکتار زمین کشاورزی را می توان زیر کشت برد که اعتباری نزدیک به چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز دارد و با این اعتبار می توان تمام راه‌های روستایی استان را آسفالت کرد اما میزان اثرگذاری این دو گزینه در اقتصاد استان به هیچ وجه قابل قیاس نیست.
 
وی، اولویت نخست در استان را کاهش نرخ بیکاری در هرمزگان عنوان کرد و افزود: اجرای پروژه های مولد اقتصادی مهمترین راهکار در این زمینه است.
 
وی در خصوص درخواست رؤسای شورای اسلامی شهرستان های استان برای برقراری خط پروازی صادرات محصولات کشاورزی، نیز بیان کرد: طی 45 روز گذشته رایزنی های متعددی با بخش های مختلف انجام شده و اگر محصولات کشاورزی با استفاده از ظرفیت ناوگان هوایی صادر شود، کالای باکیفیت تری به دست مشتریان خارجی می رسد و به نوعی بازار محصولات ایرانی پررونق‌تر می شود.
 
استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به سفر قریب الوقوع وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور پایش ظرفیت ها و کمک به تحقق برنامه های در دست تدوین حوزه گردشگری هرمزگان، گفت: ظرفیت گردشگری هرمزگان بی نظیر است.
 
وی، هدف اصلی برای ارتقاء حوزه گردشگری در استان را ایجاد ابر اکوسیستم گردشگری با استفاده از ظرفیت شش منطقه شامل جزایر قشم، هرمز، هنگام، لارک و جنگل‌های حرا در بندرخمیر و ساحل بندرعباس عنوان کرد و ادامه داد: چند بانک مختلف نیز برای بررسی این طرح اعلام آمادگی کرده اند اما موضوع مهم این است که نقش اصلی در اجرای این طرح باید به مردم واگذار شود.
 
این نشست مصوباتی نیز داشت و بر اساس دستور استاندار هرمزگان مقرر شد مدیران دستگاه های اجرایی بر اساس تقویمی که از سوی اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری ارائه می شود، با رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان ها دیدار و در هر نشست، موضوعات تخصصی را پیگیری کنند.

شماره خبر : ٢٧٣٠٧
انتهای پیام.


خروج