جمعه ٢٦ شهريور ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > کشت های گلخانه ای برای کاهش استفاده از سموم کشاورزی در هرمزگان توسعه داده شود/ضرورت ارائه تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان برای ایجاد گلخانه های کشاورزی


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٦٣٣٤
تاریخ:سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
کشت های گلخانه ای برای کاهش استفاده از سموم کشاورزی در هرمزگان توسعه داده شود/ضرورت ارائه تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان برای ایجاد گلخانه های کشاورزی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: کشت های گلخانه ای برای کاهش استفاده از سموم کشاورزی در هرمزگان توسعه داده شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر علی رئوفی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان هرمزگان با تاکید بر نظارت بر استفاده از سموم در قطب های کشاورزی استان، عنوان کرد: با توجه به آثار مخربی که استفاده گسترده سموم در مزارع کشاورزی بر سلامت کشاورزان و مردم دارد ضروری است سازمان جهاد کشاورزی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی ذیربط از جمله دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل استاندارد بر این مهم نظارت کنند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به نقش کشت های گلخانه ای در کاهش استفاده از انواع سموم کشاورزی، تصریح کرد: مطالعات علمی نقش کشت های گلخانه ای را در کاهش چشمگیر استفاده از سموم کشاورزی و تولید محصولات سالم و ارگانیک تایید کرده است.
 
رئوفی در همین خصوص، خاطرنشان کرد: با توجه به نقش مهم کشت های گلخانه ای در کاهش مصرف سموم کشاورزی توسعه این نوع کشت در هرمزگان برای کاهش استفاده از سموم، کاهش هزینه های کشاورزان، حفظ سلامت مردم و تولید محصولات سالم و ارگانیک با اعطای تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان استان ضروری است.
 
وی گفت: از تجربیات و ایده های علمی سایر استان ها در کاهش مصرف سموم در مزارع کشاورزی در هرمزگان بهره گرفته شود.
 
رئوفی اظهار داشت: از ظرفیت رسانه های جمعی، کارشناسان ترویج جهاد کشاورزی، فضای مجازی و خانه های بهداشت برای ارائه آموزش های لازم به کشاورزان برای کاهش مصرف سموم در مزارع استفاده شود.
 
وی در همین خصوص، افزود: با توجه به جایگاه مهمی که هرمزگان در تولید محصولات صیفی خارج از فصل کشور و تولید محصولات باغی دارد توجه به امر آموزش و آگاهی بخشی کشاورزان برای کاهش استفاده از سموم ضروری است.

شماره خبر : ٢٦٣٣٤
انتهای پیام.


خروج