جمعه ٢٦ شهريور ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد متضمن امنیت منطقه است


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٦٣١٥
تاریخ:يکشنبه ٢١ شهريور ١٤٠٠

استاندار هرمزگان در آیین استقبال از ناوگروه هفتاد و پنجم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران:
حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد متضمن امنیت منطقه است

استاندار هرمزگان گفت: حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد متضمن امنیت منطقه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آیین استقبال از ناوگروه هفتاد و پنجم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: انجام این مأموریت استراتژیک و بزرگ، بار دیگر به همه جهانیان نشان داد که نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، همانند سایر قوای مسلح و نظامی کشورمان، با صلابت و اقتدار برای دفاع و حراست از مرزهای جغرافیایی و عقیدتی در میدان حضور دارند.
 
وی افزود: منویات داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص انجام ماموریت دریایی در حوزه اقیانوس اطلس، در وهله نخست نشان از اعتماد معظم له به این نیروی جان بر کف و توانمندی آنان داشت که با حضور مقتدرانه ناوگروه هفتاد و پنجم در دریاهای آزاد و پیمایش بیش از 44 هزار کیلومتر مسیر دریایی، این فرمایش مقام معظم رهبری تحقق پیدا کرد.
 
استاندار هرمزگان گفت: امکانات دفاعی پیشرفته و نیروهای توانمند مسلح جمهوری اسلامی ایران می تواند متضمن امنیت منطقه و به‌ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس باشد و با وجود چنین نیروی قدرتمندی، نیازی به حضور نیروهای نظامی بیگانه در منطقه نیست.
 
دکتر همتی با اشاره به نقش پررنگ و محوری جمهوری اسلامی ایران در تعیین معادلات جهانی، تصریح کرد: پیشرفت‌های چشم‌گیر دفاعی و امنیتی در حوزه نیروی دریایی، زمینی و هوایی، باعث شده دشمنان انقلاب اسلامی از مواضع سخت و جنگ طلبانه خود عقب نشینی کنند و تنها به تهدیدهای پوشالی اکتفا کنند.
 
وی همچنین از تلاش ها و مجاهدت های ناوگروه هفتاد و  پنجم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و گفت: در سایه ایثار و جانفشانی این نیروهای فداکار، تأمین امنیت مرزهای آبی کشور همچنان پایدار و برقرار است.
 
ناوگروه هفتاد و پنجم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ۱۲ اردیبشهت ماه با هدف ارتقای اقتدار دریایی، تامین امنیت خطوط دریانوردی و تقویت دیپلماسی دریایی راهی ماموریت دریانوردی در اقیانوس هند، اطلس جنوبی و شمالی شد و با اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی حامل پیام صلح و دوستی ملت بزرگ ایران بود.

شماره خبر : ٢٦٣١٥
انتهای پیام.


خروج