جمعه ٢٦ شهريور ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > فرمانداران بر کیفیت و وزن چانه نان در هرمزگان نظارت کنند/سهمیه آرد مناطق روستایی پرجمعیت با هماهنگی فرمانداران بازنگری شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٦٣١٤
تاریخ:يکشنبه ٢١ شهريور ١٤٠٠

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:
فرمانداران بر کیفیت و وزن چانه نان در هرمزگان نظارت کنند/سهمیه آرد مناطق روستایی پرجمعیت با هماهنگی فرمانداران بازنگری شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: فرمانداران بر کیفیت و وزن چانه نان در هرمزگان به ویژه مرکز استان نظارت جدی کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در جلسه کارگروه آرد، نان و گندم استان هرمزگان، با تاکید بر نظارت بر کیفیت و وزن چانه نان، عنوان کرد: فرمانداران و دستگاه های اجرایی ذیربط بر کیفیت نان در شهرستان ها به ویژه مرکز استان نظارت جدی کنند.
 
وی در همین خصوص، افزود: ضروری است در این زمینه نظارت ها تشدید شود تا حقی از مردم تضییع نشود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمت نان منوط به اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار کشور است.
 
حیدری گفت: قیمت نان در هرمزگان متناسب با استان های همجوار و با آنالیز دقیق باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: نان در سبد اکثریت افراد جامعه به ویژه قشر کم درآمد قرار دارد و ایجاد خلل در این زمینه از کسی پذیرفته نیست.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تاکید بر تامین به موقع آرد مناطق روستایی استان، افزود: آرد مردم ساکن در مناطق روستایی استان متناسب با افزایش جمعیت این مناطق با هماهنگی فرمانداران در کمترین زمان ممکن تامین و ارسال شود.
 
حیدری در همین خصوص گفت: با توجه به افزایش جمعیت برخی مناطق روستایی و مهاجر پذیر بودن برخی شهرستان ها با آغاز فصل کشاورزی در سهمیه آرد این مناطق با هماهنگی فرمانداران بازنگری شود تا از کمبود های احتمالی جلوگیری شود.
 
وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی ذیربط از عرضه خارج از شبکه و خروج آرد از استان برای جلوگیری از هرگونه کمبود جلوگیری کنند.

شماره خبر : ٢٦٣١٤
انتهای پیام.


خروج