جمعه ٢٦ شهريور ١٤٠٠
 En
پرتال استانداری
اخبار > پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت ۱۲ تير سالگرد شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز شماره ۶۵۵ هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران بر اثر حمله موشکی ناو آمریکای جنایتکار


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٥٦٤٢
تاریخ:شنبه ١٢ تير ١٤٠٠


پیام تسلیت استاندار هرمزگان به مناسبت ۱۲ تير سالگرد شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز شماره ۶۵۵ هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران بر اثر حمله موشکی ناو آمریکای جنایتکار

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسيدن ۱۲ تير ماه، سی و سومین سالگرد شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز شماره ۶۵۵ هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران در حمله موشکی ناو آمریکای جنایتکار، بر فراز آب‌های خلیج فارس را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
در دوازدهم تیر سال ۱۳۶۷ هواپیمای مسافربری پرواز شماره ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که از مبدأ فرودگاه بندرعباس عازم فرودگاه دبی بود، بر فراز آب های خلیج فارس از سوی ناو آمریکایی وینسنس مورد حمله موشکی قرار گرفت و ۲۹۰ مسافر آن به شهادت رسیدند.
 
این اقدام ضدبشری آمریکای جنایتکار در هدف قرار دادن یک هواپیما که مسافران آن مردان و زنان و کودکان بی دفاع بودند، نشان داد آمریکا ارزشی برای حقوق بشر و جان انسان ها قائل نیست و خلیج‌فارس برای همیشه در تاریخ، جنایت آمریکایی ها در حمله به هواپیمای مسافربری را شهادت می‌دهد.
 
ملت بزرگ ایران با پایبندی به آرمان‌های انقلاب اسلامی، در برابر استکبار جهانی و در راس آن‌ها آمریکا ایستاده است و به برکت خون شهیدان به خصوص شهدای دوازدهم تیر، ایران اسلامی اقتدار کامل خود در آب های نیلگون خلیج فارس را به منصه ظهور رسانده است.
 
اينجانب فرارسيدن ۱۲ تير ماه، سی و سومین سالگرد شهادت ۲۹۰ مسافر پرواز شماره ۶۵۵ هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران را به ملت شريف ايران و به خصوص مردم هرمزگان كه تعداد زيادی از شهدای اين واقعه از هرمزگانی های غيور و دلاور بودند، تسليت عرض می نمايم و اميدوارم راه شهدا را با صلابت ادامه دهيم.
 
فریدون همتی
استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٢٥٦٤٢
انتهای پیام.


خروج