شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده و رونق تولید می شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩١٥٣

تاریخ:1397/03/20


دکتر همتی در ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان:
بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده و رونق تولید می شود

استاندار هرمزگان گفت: بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده ای با کمترین هزینه خواهد شد که تمامی جامعه را شامل می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، عنوان کرد: یکی از مشکلات اساسی ما بازاریابی برای فروش محصولات است که شرکت های دانش بنیان می توانند، محصولات را در قالب شبکه فروش به گروه های هدف برسانند.

وی ادامه داد: امروزه از بستر اینترنت و به شکل علمی می توان در گستره بسیاری شغل ایجاد کرد که بازاریابی به این شیوه موجب رونق چشمگیر تولید خواهد شد و به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

استاندار هرمزگان افزود: با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و شرکت هایی که بر این مبنا تشکیل شده اند می توان در حوزه رونق تولید انبوه اقدامات قابل توجهی صورت داد.

همتی با تاکید بر اینکه باید به مشاغل خرد و خانگی توجه ویژه ای داشته باشیم، تصریح کرد: بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان موجب اشتغالزایی گسترده ای با کمترین هزینه خواهد شد که تمامی جامعه را شامل می شود.

وی خاطرنشان کرد: باید به اقتصاد دانش بنیان توجه بیشتری داشته باشیم و برای حل مسائل از شرکت های دانش بنیان راهکار بخواهیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه بانک‌ها باید پرداخت تسهیلات را تسریع بخشند تا هرچه زودتر منجر به ایجاد اشتغال شود، اظهار داشت: در زمینه وثیقه‌ های بانکی نیز باید با متقاضیان همکاری شود و املاک روستایی به عنوان وثیقه پذیرفته شود.

همتی گفت: فرمانداران در هر شهرستان بر فرآیند دریافت این تسهیلات و همچنین راه اندازی واحد‌ها نظارت کامل داشته باشند تا تسهیلات صرف کار‌های غیرمرتبط نشود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هرمزگان نیز در این نشست گفت: در سال جاری تاکنون ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستایی و عشایری در هرمزگان از محل صندوق توسعه ملی با میانگین سود شش درصد پرداخت شده است.

ایرج حیدری افزود: ۱۴۴ میلیارد تومان از این محل به استان هرمزگان اختصاص یافته و بیش از هزار و ۲۰۰ طرح برای دریافت این تسهیلات در سایت کارا ثبت شده است.

شماره خبر : ٩١٥٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.