آخرین اخبار
اخبار > مردم و سازمان‌ ها در مصرف آب صرفه جویی کنند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٨٥٣٧

تاریخ:1397/01/16


دکتر همتی در شورای حفاظت از منابع آب استان:
مردم و سازمان‌ ها در مصرف آب صرفه جویی کنند

استاندار هرمزگان گفت: کمبود آب در هرمزگان جدی است و مردم و سازمان ‌ها باید در مصرف آب صرفه جویی کنند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان با بیان اینکه کمبود آب در هرمزگان جدی است و مردم و سازمان ‌ها باید در مصرف آب صرفه جویی کنند، عنوان کرد: در سال جاری میزان بارندگی‌ها ۹۰ درصد کمتر از میانگین بلند مدت استان بوده است و مردم و سازمان‌ها باید با صرفه جویی مانع از جیره بندی آب شوند.

وی ادامه داد: اکنون ذخایر سد‌ها و منابع آب استان بسیار کم است و برای عبور از این بحران و جلوگیری از جیره بندی نیاز به صرفه جویی در مصرف آب است.

استاندار هرمزگان افزود: رسانه‌ها و صداوسیما باید با اطلاع رسانی در این زمینه به کاهش مصرف آب کمک کنند و آموزش و پرورش نیز باید به شکل جدی در زمینه مصرف آب فرهنگ سازی کند.

همتی بیان داشت: تلاش می‌شود تا آب شیرین کن‌های در دست ساخت در استان هر چه زودتر به بهره برداری برسد تا بخشی از کمبود‌ها جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: مصرف کنندگان عمده آب در استان شناسایی شده اند و تلاش می‌شود از مصرف آب شرب برای فضای سبز شهری و صنایع، کم شود و آنها از منابع دیگر آبی استفاده کنند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که کار به جیره بندی و قطعی آب نکشد و امیدواریم با دعای مردم در ماه‌ های پیش رو شاهد بارندگی باشیم.

شماره خبر : ٨٥٣٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.