آخرین اخبار
اخبار > بانک‌ها موثرترین عامل در مردمی کردن اقتصاد هستند/بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط بايد تامین مالی شوند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٧٩٢

تاریخ:1396/06/21


استاندار هرمزگان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان:
بانک‌ها موثرترین عامل در مردمی کردن اقتصاد هستند/بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط بايد تامین مالی شوند

استاندار هرمزگان بانک‌ها را موثرترین عامل در مردمی کردن اقتصاد دانست و گفت: اگر بانك‌ها، بخش خصوصی را حمایت و تقویت کنند موجب حداکثر مشارکت اقتصادی توسط بخش خصوصی خواهد شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در پنجاه‌ و ‌یکمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با بيان اينكه اقداماتی که بانک مرکزی و سایر بانک‌ها انجام داده‌اند منجر به ثبات در بازار ارز و مهار تورم شده است، عنوان كرد: امروز اقتصاد کشور و بازار ما دارای ثبات است و این سیاست‌ها کمک کرده تا ديگر دچار رکود تورمی نباشيم.

وي به حل معضل موسسات مالی غیرمجاز توسط بانك مركزي اشاره كرد و افزود: اين امر یکی از دغدغه‌ها بود که روی سود بانکی در بازار تاثیرگذار مي‌گذاشت و مشکلاتی را ایجاد می‌کرد.

استاندار هرمزگان سیاست بانک مرکزی را تسهیل تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط عنوان كرد و ادامه داد: جلسات کارگروه رفع موانع توليد نيز در این راستاست تا همگام با این سیاست، گام‌هایی برداریم كه مشکلات بنگاه‌هاي کوچک و متوسط حل شود.

جادري با اشاره به مفاد تبصره 18 قانون بودجه کشور، اظهار داشت: مردمی شدن اقتصاد از مهمترين اين مفاد است و در حال حاضر سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور 20 درصد است و 80 درصد از اقتصاد در دست دولت است که این مشکل باید حل شود و این نسبت باید تغییر کند.

وي بانک‌ها را موثرترین عامل در مردمی کردن اقتصاد دانست و بيان داشت: اگر بانك‌ها، بخش خصوصی را حمایت و تقویت کنند موجب حداکثر مشارکت اقتصادی توسط بخش خصوصی خواهد شد.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه جلسات کارگروه رفع موانع توليد که از یک سال پیش تشکیل شده، نتیجه بخش بوده است، خاطرنشان كرد: مشکلات بخشی از واحدهای تولیدی استان در این کارگروه رفع شده است.

جادري خواستار حضور نمايندگان انجمن‌ها و تشکل‌های مختلف بخش خصوصی در کارگروه رفع موانع توليد شد و گفت: نمايندگان بخش خصوصي بايد با حضور در اين كارگروه، مشکلات خود را مطرح کنند.

وي اضافه كرد: همچنين جلسات اين کارگروه در شهرستان‌ها و واحدهای تولیدی برگزار شود تا بهتر در جهت رفع موانع گام برداریم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٥٧٩٢
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.