آخرین اخبار
اخبار > شهرداران در هزينه كردن بودجه‌ها دقت و حساسيت داشته باشند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٧٨٤

تاریخ:1396/06/20


استاندار هرمزگان در نشست با شهرداران استان:
شهرداران در هزينه كردن بودجه‌ها دقت و حساسيت داشته باشند

استاندار هرمزگان گفت: بودجه‌های در اختیار شهرداری‌ها از محل بیت‌المال است و نیاز است شهرداران دقت و حساسيت بسیاری در هزینه کردن آن داشته باشند تا اين بودجه در مسير درستي هزينه شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست با شهرداران استان هرمزگان با تبریک به شهرداران منتخب دوره جديد شوراهای شهر در هرمزگان، عنوان كرد: در احادیث و روایات و همچنين فرمان حضرت علی(ع) به مالک اشتر آمده است که اگر مسئولیتی برعهده داریم اين مسئوليت طعمه نیست بلکه امانتی بر گردن ماست و باید از آن به نحو احسن مراقبت و امانتداری کنیم.

وي ادامه داد: شهرداران باید خود را وامدار مردم بدانند و در راه خدمت خالصانه به مردم گام بردارند.

استاندار هرمزگان افزود: کار شهرداری کار مردمی است و از اين جهت شهرداري‌ها موسسه عمومی غیردولتی محسوب مي شوند اما کمک‌هاي دولت به اداره شهرداري‌ها كمك مي‌كند.

جادري اظهار داشت: بودجه‌های در اختیار شهرداری‌ها از محل بیت‌المال است و نیاز است شهرداران دقت و حساسيت بسیاری در هزینه کردن آن داشته باشند تا اين بودجه در مسير درستي هزينه شود.

وي گفت: مسئوليت اصلی شهرها بر عهده شهرداری‌هاست و شهرداران باید از فرصت خدمت استفاده کرده و کارنامه خوبی از خود به جای بگذارند.

مديركل امور شهري و شوراهاي استانداري هرمزگان نيز در اين نشست، بيان داشت: در دوره جدید فعاليت شوراها تا كنون 24 شهردار توسط شوراها انتخاب شده که 21 نفر آنها، شهرداران قبلی همان شهرها هستند.

آرش رضايي افزود: برای 12 شهرداری در هرمزگان نيز توسط شوراها سرپرست تعیین شده و دو شهر بندرچارک و لیردف هنوز تعیین تکلیف نشده است.

در پایان اين نشست احکام شهرداران منتخب شوراهای شهرهاي هرمزگان توسط استاندار هرمزگان به آنها اعطا شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٥٧٨٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.