آخرین اخبار
اخبار > دستگاه‌های دولتی زمينه را براي اشتغالزايي بخش خصوصي فراهم كنند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٥٧٨٣

تاریخ:1396/06/20


دكتر جادری در کارگروه تخصصی اشتغال استان:
دستگاه‌های دولتی زمينه را براي اشتغالزايي بخش خصوصي فراهم كنند

استاندار هرمزگان گفت: راهکار ما این است که بخش خصوصی وارد کار شود و در نهایت این بخش باید شغل ایجاد کند و دستگاه‌های دولتی وظیفه تهیه مقدمات و زمینه‌ها برای بخش خصوصی را دارند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان با بيان اينكه طبق تعهد در سال جاري بايد 34 هزار شغل در هرمزگان ايجاد شود، عنوان كرد: از ابتداي سال تاکنون 25 درصد از این رقم محقق شده است و نياز است واحدها و دستگاه‌هايي كه در تحقق این تعهدات عقب هستند، با سرعت بیشتری کار اشتغالزايي را انجام دهند.

وي ادامه داد: راهکار ما این است که بخش خصوصی وارد کار شود و در نهایت این بخش باید شغل ایجاد کند و دستگاه‌های دولتی وظیفه تهیه مقدمات و زمینه‌ها برای بخش خصوصی را دارند.

استاندار هرمزگان افزود: از این پس متناسب با هر بحث نمايندگان بخش خصوصی نيز در جلسات كارگروه اشتغال حضور یابند و مشکلات خود را مطرح کنند.

جادري با بيان اينكه یک و نیم میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملي برای ایجاد اشتغال در روستاهاي كشور اختصاص يافته است، اظهار داشت: ساز و کار اجراي اين طرح از مهرماه ابلاغ می‌شود و دستگاه‌هایی همچون جهاد کشاورزی و صنعت و معدن می توانند کمک کنند در روستاها شغل‌های بسیاری ایجاد شود.

وي بر لزوم ثبت به موقع اطلاعات اشتغال ايجاد شده در سامانه رصد تاكيد كرد و بيان داشت: مناطق آزاد قشم و کیش نيز بايد مکلف شوند در جلسات این کارگروه حضور یابند و از وضعيت اشتغال اين مناطق گزارش ارائه دهند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: هرمزگان به عنوان هدف گردشگری تعیین شده است و به خصوص در شش ماهه دوم سال با حضور گردشگران در اين استان مواجه هستیم كه از این ظرفیت نيز در جهت اشتغالزايي بايد استفاده شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٥٧٨٣
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.