دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > پیام استاندار هرمزگان به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٢٣٧٩

تاریخ:1397/10/22پیام استاندار هرمزگان به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار

استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در این پیام آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پنجم جمادی الاول با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) فرزند بزرگوار حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) مصادف است.

حضرت زینب (س) پیام آور واقعه کربلاست. ایشان با مطرح نمودن رویدادهای روز عاشورا، پرچمداری نهضت حضرت امام حسین (ع) را بر عهده داشت و توانست این واقعه را برای همیشه زنده نگه دارد.

حضرت زینب کبری (س) اسوه صبر و استقامت است و سالروز ولادت با سعادت ایشان به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است.

پرستاری از مشاغل بسیار مهم در جامعه محسوب می شود و فعالان این عرصه افراد پرتلاشی هستند که وظیفه حساس مراقبت و رسیدگی به بیماران را بر عهده دارند.

پرستاران شریف با صبر مثال زدنی و از خودگذشتگی، خدمات مورد نیاز را به بیماران ارائه می نمایند و کوشش خستگی ناپذیر آنان موجب ارتقا سلامت جامعه می شود.

اینجانب فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را به مردم شریف ایران به ویژه پرستاران پرتلاش این سرزمین از جمله پرستاران استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و امیدوارم که در انجام وظایف خود با الگو گرفتن از سیره حضرت زینب کبری (س)، موفق و موید باشند.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ١٢٣٧٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.