دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > آغاز عملیات اجرایی اصلاح و بهسازی شبکه آبیاری دشت میناب با حضور استاندار هرمزگان/دکتر همتی: دشت میناب یک ثروت ملی است که همه باید در حفظ آن کوشا باشیم


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٢٣٧٥

تاریخ:1397/10/20آغاز عملیات اجرایی اصلاح و بهسازی شبکه آبیاری دشت میناب با حضور استاندار هرمزگان/دکتر همتی: دشت میناب یک ثروت ملی است که همه باید در حفظ آن کوشا باشیم

عملیات اجرایی اصلاح و بهسازی فاز اول شبکه آبیاری دشت میناب به مساحت هزار و 700 هکتار با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح با تاکید بر اینکه باید به سمت استفاده بهینه و جلوگیری از هدررفت آب گام برداریم، عنوان کرد: طی جلسات متعددی که در وزارت نیرو داشتیم، توانستیم مسئولان این وزارتخانه را مجاب کنیم که برای تامین آب شرب بندرعباس و بندرخمیر از منابع موجود در شرق استان و سد میناب استفاده نشود.

وی ادامه داد: دشت میناب یک ثروت ملی است که همه باید در حفظ آن کوشا باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: برنامه جدید وزارت نیرو به شکلی است که آب شرب بندرعباس و بندرخمیر از طریق آب شیرین کن ها تامین شود و در این راستا علاوه بر آب شیرین کن یکصد هزار متر مکعبی بندرعباس، از آب شیرین کن مشترک سه استان هرمزگان، کرمان و یزد نیز برای تامین آب این دو شهر استفاده می شود.

همتی بیان داشت: با این اقدام شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر از آب شرق استان بی نیاز خواهند شد و آب سد میناب برای این شهرستان مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: در راستای افزایش بهره وری و استفاده بهینه از آب، طرح های اصلاح شبکه های آبیاری، اصلاح باغات و آبیاری قطره ای به صورت مکمل یکدیگر اجرا خواهند شد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: برای اصلاح باغات میناب برنامه جدی داریم و طبق پیگیری هایی که صورت گرفته اعتبارات مناسبی از طریق وزارت جهاد کشاورزی و منابع استانی به این طرح اختصاص می یابد.

همتی گفت: بیمارستان 160 تختخوابی میناب از پروژه های مهم استان است که پیگیر اختصاص ردیف بودجه مستقل برای آن بوده ایم و این کار انجام خواهد شد.

شایان ذکر است؛ طرح اصلاح و بهسازی فاز اول شبکه آبیاری دشت میناب به مساحت هزار و 700 هکتار با اعتبار 400 میلیارد ریال و در مدت زمان 18 ماه اجرایی خواهد شد.

شماره خبر : ١٢٣٧٥
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.