چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > باید از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر بیشتر استفاده کنیم/برای بی اثر شدن تحریم تمامی استعدادها باید به کار گرفته شوند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٨٥٢

تاریخ:1397/07/17


دکتر همتی در آئین افتتاح نخستین نمایشگاه انرژی و مدیریت سبز هرمزگان:
باید از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر بیشتر استفاده کنیم/برای بی اثر شدن تحریم تمامی استعدادها باید به کار گرفته شوند

استاندار هرمزگان گفت: باید تلاش کنیم که با اتکا بر دستاوردها و یافته های علمی و پژوهشی، از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر بهره بیشتری ببریم.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئین افتتاح نخستین نمایشگاه انرژی و مدیریت سبز هرمزگان برگزاری این نمایشگاه را کار بسیار ارزنده و مهمی در بخش انرژی با نگاه حفظ محیط زیست دانست و بیان داشت: این نمایشگاه موجب تبادل آموخته های علمی و تجربی در حوزه انرژی خواهد شد و بر این اساس می توانیم چشم اندازهای جدیدی را در این بخش ترسیم کنیم.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم که با اتکا بر دستاوردها و یافته های علمی و پژوهشی، از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر بهره بیشتری ببریم.

استاندار هرمزگان بر لزوم حمایت و استفاده بنگاه های اقتصادی فعال در هرمزگان از واحدهای تحقیق و توسعه و ظرفیت شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و افزود: بنگاه های اقتصادی با چنین اقدامی بهره وری کار خود را به ویژه در زمینه مصرف انرژی ارتقاء خواهند داد.

همتی با اشاره به تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان علیه ایران اسلامی، بیان داشت: دشمنان به ویژه آمریکا نمی خواهند که ایران کشوری مقتدر و پیشرفته بر مبنای منطق و اصول در حوزه علم و فناوری و سایر بخش ها باشد.

وی گفت: اما با این وجود، جمهوری اسلامی ایران امروز کشوری برخوردار از اقتدار و پیشرفت در عرصه های مختلف است و در این نظام برآمده از مردم، این مردم هستند که سرنوشت خود را تعیین می کنند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همه ما برای خنثی کردن اثر تحریم ها وظیفه مهمی بر عهده داریم و باید تمامی ظرفیت ها و توانمندی های موجود در کشور را به کار بگیریم و استعدادها را بسیج نماییم تا از این مقطع مهم عبور کنیم.

همتی اضافه کرد: باید همه با هم جمعی فکر و کار کنیم تا منافع و مصالح ملی تامین شود که در این صورت همه ما از آن بهره مند خواهیم شد.


شماره خبر : ١٠٨٥٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.