آخرین اخبار
اخبار > ايده هاي جديد براي تاثيرگذاري بيشتر برنامه هاي ترويج اقامه نماز به كار گرفته شود/لزوم برنامه ريزي جهت برگزاري باشكوه نماز ظهر عاشورا


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣٣٤

تاریخ:1397/06/21


دکتر همتی در شوراي اقامه نماز استان:
ايده هاي جديد براي تاثيرگذاري بيشتر برنامه هاي ترويج اقامه نماز به كار گرفته شود/لزوم برنامه ريزي جهت برگزاري باشكوه نماز ظهر عاشورا

استاندار هرمزگان بر لزوم به كارگيري ايده ها و افكار جديد براي تاثيرگذاري بيشتر برنامه هاي ترويج اقامه نماز به خصوص براي نسل جديد تاكيد كرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شوراي اقامه نماز استان هرمزگان با تسليت ايام شهادت حضرت اباعبدالله الحسين (ع) ، عنوان كرد: بايد در اين ايام تلاش كنيم كه شناخت و معرفت آحاد جامعه در خصوص نهضت عاشورا و قيام بزرگ و تاريخي حضرت امام حسين (ع) بيشتر شود.

وي ادامه داد: برنامه ها و مراسمات عزاداري ماه هاي محرم و صفر بايد مردم محور باشد و روحيه مردمي در اين فعاليت ها حفظ شود، ما مسئولان نيز وظيفه داريم در كنار مردم با فراهم نمودن بستر مناسب براي اين مراسمات، به برگزاري آن كمك كنيم.

استاندار هرمزگان در ادامه به اهميت امر نماز اشاره كرد و افزود: فرهنگ اقامه نماز بايد در مدارس و به خصوص از دوران دبستان در ميان دانش آموزان ترويج و نهادينه شود و در اين خصوص به دانش آموزان تعليم داده شود تا از اين دوران با امر مهم نماز انس بگيرند.

همتي تصريح كرد: اگر از دوران كودكي و نوجواني اهميت نماز را براي افراد تبيين نماييم، نسبت به اقامه نماز بيشتر تشويق خواهند شد و آموزش و پرورش در اين زمينه نقش مهمي بر عهده دارد.

وي بر لزوم به كارگيري ايده ها و افكار جديد براي تاثيرگذاري بيشتر برنامه هاي ترويج اقامه نماز به خصوص براي نسل جديد تاكيد كرد و گفت: همه ما وظيفه داريم در مسير ترويج بيشتر فرهنگ نماز در تمامي ايام سال گام برداريم.

استاندار هرمزگان خواستار برنامه ريزي مناسب جهت برگزاري باشكوه نماز ظهر عاشورا در سراسر هرمزگان شد و بيان داشت: فضاي شهرها و روستاها در اين ايام بايد متناسب با ايام عزاداري ماه هاي محرم و صفر باشد و شهرداري ها نيز در اين زمينه و به خصوص جهت برگزاري باشكوه نماز ظهر عاشورا، تبليغات شهري مناسبي انجام و تمهيدات مناسب را در نظر بگيرند.

همتي به اجلاس استاني نماز در هرمزگان اشاره كرد و اظهار داشت: اين اجلاس در تمامي شهرستان هاي هرمزگان و همچنين مركز استان، پيش از اجلاس سراسري نماز، برگزار شود.

شماره خبر : ١٠٣٣٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.