آخرین اخبار
اخبار > پيام تسليت استاندار هرمزگان به مناسبت ايام شهادت حضرت امام حسين (ع)


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:١٠٣٢١

تاریخ:1397/06/20پيام تسليت استاندار هرمزگان به مناسبت ايام شهادت حضرت امام حسين (ع)

استاندار هرمزگان با صدور پيامي فرارسيدن ماه محرم و ايام سوگواري شهادت حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفاي ايشان را تسليت گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در متن پيام دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

ماه محرم يادآور قيام خونين حضرت اباعبدالله الحسين (ع) در برابر ظالمان و ستمگران است. قيامي كه به نهضت عاشورا مبدل گرديد و براي هميشه تاريخ به عنوان الگوي آزادي خواهان عالم ماندگار شد.

امام حسين (ع) با نثار خون خود در راه حفظ دين مبين اسلام به بشريت درس آزادگي آموخت و اين راه را به همگان نشان داد كه بايد تا آخرين قطره خون در برابر ظلم ايستادگي و مقاومت نمود.

واقعه عاشورا سرشار از درس هايي است كه با وجود گذشت نزديك به هزار و 400 سال از وقوع آن، باز هم براي بشريت تازگي دارد و نيازمند پند گرفتن از اين رويداد هستيم، چون امروز هم ظالماني وجود دارند كه دست به جنايت مي زنند و بايد در مبارزه با آنها نهضت عاشوراي حسيني (ع) را الگوي خود قرار دهيم.

انقلاب اسلامي ايران با تاثيرپذيري از حركت حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفايش شكل گرفت كه منجر به براندازي رژيم ستمگر طاغوت و كوتاه شدن دست استكبار از اين سرزمين گرديد.

نظام جمهوري اسلامي ايران در طول 40 سال اخير تلاش نموده تا با تاسي از نهضت عاشورا هرجا فرياد مظلومي وجود داشته، به داد آن برسد و در مبارزه با ظلم و ستم مستكبران پيشگام بوده است.

الگوي جوانان اين سرزمين كه در راه دفاع از اين آب و خاك و همچنين صيانت از ارزش هاي اسلامي، با ايثارگري جان خود را تقديم نموده اند، بزرگمرداني همچون حضرت امام حسين (ع)، حضرت اباالفضل العباس (ع) و ديگر شهداي دشت نينوا بوده است و اين نشان مي دهد، تاثيرپذيري از نهضت بزرگي كه در عاشوراي سال 61 هجري در كربلا شكل گرفت تا قيام قيامت تداوم خواهد شد.

اينجانب فرارسيدن ماه محرم و ايام سوگواري شهادت حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران باوفاي ايشان را به تمامي مسلمانان عالم، به خصوص ملت شريف ايران و مردم مومن و ولايتمدار استان هرمزگان تسليت عرض مي نمايم و اميدوارم عزاداري هاي همگان در اين ماه مورد قبول درگاه احديت قرار گيرد.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ١٠٣٢١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.