78
استانداری هرمزگان - اخبار > پيام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته دولت
آخرین اخبار
اخبار > پيام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته دولت


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٢٣٩٣

تاریخ:1395/06/01پيام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته دولت

دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان با صدور پيامي فرارسيدن هفته دولت و ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر را گراميداشت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در متن پيام استاندار هرمزگان به مناسبت هفته دولت آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

پيامبر اسلام صلى ‏الله ‏عليه‏ و ‏آله : اَلْعَدْلُ حَسَنٌ وَلكِنْ فِى الاُمَراءِ اَحْسَنُ، وَ السَّخاءُ حَسَنٌ

عدالت نيكو است اما از دولتمردان نيكوتر، سخاوت نيكو است.

امام على عليه‏ السلام : خَيرُ المُلوكِ مَن اَماتَ الجَورَ وَ اَحيَى العَدلَ؛

بهترين فرمانروا كسى است كه ظلم را از بين ببرد و عدل را زنده كند.

شهادت بزرگانی همانند شهيدان رجایی و باهنر بی‌گمان نشانه‌ بارزی از مظلومیت انقلاب و ملت ایران است که از همان آغاز راه با دشمني هاي فراوانی روبرو بوده و در اين راه رئيس جمهور و نخست وزير محبوب و مردمي اين كشور نيز به دست منافقان كوردل به شهادت رسيدند.

شهيدان رجایی و باهنر هرچند در مدت زمان كوتاهي و در سال هاي ابتدايي پيروزي انقلاب اسلامي، در راس امور اجرايي كشور قرار داشتند اما طي همين مدت نيز با اخلاص و فداكاري، نمونه عيني و عملي از يك دولت مردمي و اسلامي را در جمهوري اسلامي ايران به نمايش گذاشتند تا براي هميشه الگويي براي دولتمردان قرار گيرند كه جا دارد در این فرصت ضمن بزرگداشت یاد و خاطره تمامی شهدای انقلاب و دولت به ویژه این دو شهید بزرگوار، ادامه راه آنها را مورد تاکید قرار دهیم.

دولت محترم تدبیر و امید نیز در همان آغاز راه با تاسی از سیره و منش این بزرگواران با وجود مشکلاتی که همواره در این سه سال با آن دست و پنجه نرم کرده است، برای خدمت هر چه بيشتر به مردم خیز برداشته است.

دولت یازدهم نه تنها در ابعاد زیرساختی و عمرانی بلکه در بخش‌های سیاست خارجی، تعامل با سایر کشورها، افزایش ارتباطات جهانی، تحقق برجام و تاکید بر اجرای آن نیز دستاوردهای متعددی داشته است که هر کدام در نوع خود ارزش و اهمیت والایی دارد که کشور را در کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت منتفع و بخشی از مسائل و مشکلات اساسی کشور را رفع می‌کند.

این در حالی است که در سایر حوزه‌های داخلی و اقتصادی نیز دولت یازدهم دستاوردهای غیرقابل انکاری داشته است، که در این میان می‌توان به نظم‌بخشی به سیستم مالی و تک رقمي کردن نرخ تورم و کنترل آن اشاره کرد که می‌تواند تاثیرات مستقیمي بر روی زندگی و معیشت مردم داشته باشد.

از طرفی نباید فراموش کرد که دولت یازدهم در حالی کار خود را آغاز کرد که کشور در بخش اعتباری و درآمدی به دلیل تحریم‌های وضع شده، در بدترین شرایط نسبت به دوره‌های قبل قرار داشت، اما این امر سبب نشد که اتمام پروژه‌ها و تداوم آنها با افت محسوس روبرو شود.

نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه تدابیری اساسی و کارآمد نیز از طرف دست‌اندرکاران حوزه عمرانی و اعتباری دولت اتخاذ شد، به نحوی که همگان شاهد بوده و هستیم که در این سه سال از کار دولت، صدها پروژه بهره‌برداری و در اختیار مردم قرار گرفته است به نحوی که پویایی پروژه‌های عمرانی سبب متاثر شدن سایر بخش‌ها نیز شده است.

در هرمزگان نیز ده‌ها طرح ملی و استانی به طور همزمان در دست اجراست که در هفته دولت سال جاري 686 پروژه از این تعداد در نقاط و فصول مختلف به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از این تعداد پروژه که بخش و طیف قابل توجهی از مردم از آن در جای جای استان بهره‌مند می‌شوند، می‌تواند امری مهم در توسعه استان باشد.

دولت تدبير و اميد در حوزه سياست داخلي مشاركت سياسي، اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي اقوام و مذاهب مختلف در كشور را در طول سه سال گذشته مورد توجه ويژه قرار داده كه نمونه آن را در استان هرمزگان با به كارگيري نيروهاي توانمند اهل سنت در مناصب مديريتي عالي استان شاهد بوده ايم كه بخشي از آرامش و امنيت و پويايي ايجاد شده در كشور نيز مرهون اين سياست مهم دولت بوده است.

افزايش مشاركت زنان در سطوح مختلف مديريت كشور را مي توان ديگر دستاورد دولت تدبير و اميد دانست به طوري كه دولت يازدهم يكي از برنامه هاي اصلي خود را بهره گيري از توانمندي زنان قرار داد كه نيمي از جمعيت كشور را تشكيل مي دهند و در همين ارتباط از ظرفيت زنان توانمند در مديريت استان هرمزگان نيز استفاده شد.

در سالي كه به عنوان اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي نامگذاري شده، دولت تدبير و اميد در عرصه هاي مختلف مي كوشد تا با فرصت پيش آمده پس از برداشته شدن تحريم ها، ضمن توجه ويژه به ظرفيت و توان توليد داخلي، با برون نگري شرايطي را براي صادرات توليدات داخلي نيز فراهم كند و در اين راستا رفع موانع توليد مورد توجه خاص و عملي دولت يازدهم قرار گرفته و با تشكيل جلسات منظم مشكلات توليدكنندگان روز به روز در حال كاهش است و موانع يكي پس از ديگري از سر راه توليد برداشته مي شوند.

حال که با تحقق دستاوردهایی همانند برجام و به ثمر نشستن تلاش‌‌های دیپلماتیک کشور، به ویژه استان‌های ساحلی همانند هرمزگان می‌توانند با سرعت بیشتری راه توسعه خود را ادامه دهند، همه باید در راستای کمک به دولت و گفتمان اعتدال با هدف رسیدن به قله‌های پیشرفت و توسعه دست به دست هم دهیم تا دولت در برابر ناملایمات غیرمنصفانه به کار خود با قوت بیشتری ادامه دهد.

اينجانب فرارسيدن هفته دولت را به تمامي ملت شريف ايران به خصوص مردم هرمزگان و به طور ويژه كاركنان و تلاشگران اركان مختلف دولت تبريك مي گويم و اميدوارم بتوانيم گام هاي محكم تري را در راه خدمت به مردم برداريم.

جاسم جادری

استاندار هرمزگان

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

شماره خبر : ٢٣٩٣
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.