استاندار

ارتباط مردمی

 

لینکها

عملکرد تدبیر و امید

پیوندها

آمار بازدید
 بازدید امروز : 369
 کل بازدید : 1078675
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/2188
گزارش تصویری
 • ورود رئیس جمهوری به استان هرمزگان/عکس
  .

 • بازديد استاندار هرمزگان از كارخانه صبا فولاد خليج فارس/عكس
  .

 • بازدید معاون عمرانی استانداری از پروژه های شهرستان هاي میناب و جاسك/عکس
  .

 • دیدار استاندار هرمزگان با کارکنان استانداری و تبریک سال نو /عکس
  .

 • سفر رئیس ستاد تسهیلات سفر کشور به استان هرمزگان/عکس
  .

آخرین اخبار
یـادداشـت / گزارش
55 درصد از سواحل مكران در محدوده هرمزگان قرار دارد

55 درصد از سواحل مكران كه از شمال تنگه هرمز تا شرقي‌ترين نقطه شهرستان جاسك را شامل مي‌شود، در محدود حاكميتي و سياسي هرمزگان قرار دارد كه اين امر نقش هرمزگان را در توسعه سواحل مكران بيش از پيش يادآور مي‌شود. سواحل مکران از دیرباز همواره در حوزه بین‌المللی و ژئوپولتیکی مورد توجه قدرت‌های مختلف بوده است کما اینکه امروزه نیز شاهد بقایای دژها و استحکامات مرتبط با استعمارگران و استثمارگران در مناطق کانونی جمعیتی این خطه به ویژه در جاسک و سایر مناطق پرجمعیت و تاریخی اين منطقه هستیم. اما در سال‌های اخیر و در پی منویات و خواست و نظر مقام معظم رهبری شاهد آن هستیم که مرحله‌ای نوین و پیگیرانه در این راستا آغاز شده و تاکنون امور اجرایی و آغازین چندین طرح بزرگ ملي در این منطقه آغاز شده است و در این میان نباید فراموش کرد گشایش‌هایی که در بعد توسعه ای سواحل مکران در شرف حصول نتيجه است، متاسی و متاثر از دیدگاه‌ها و همت و تلاش و رایزنی‌های گسترده دولت یازدهم و خواست سردار تدبير و اميد جناب آقاي دكتر روحاني است. ...

 

آخرین اخبار
دکتر روحانی هنگام ورود به بندرعباس:
خودکفایی در زمینه فرآورده های نفتی ضروری است/با بهره برداری از پالایشگاه خلیج فارس در مسیر خودکفایی و صدور بنزین قرار می گیریم
رییس جمهوری گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، خود کفایی در زمینه فرآورده های نفتی ضروری است.
1396/02/09ادامه خبر >>
استاندار هرمزگان در جشنواره امتنان از کارگران نمونه استان:
روحیه صیانت از حقوق کارگران در جامعه تقویت شود/به برکت تدبیر و تعقل ایران کشوری تاثیرگذار در دنیا محسوب می شود
استاندار هرمزگان گفت: در اموری همانند رفتار با زیردستان و کارگران باید سیره اهل بیت (ع) را الگو قرار دهیم و نیاز است روحیه صیانت از حقوق کارگران در جامعه تقویت شود.
1396/02/07ادامه خبر >>

استاندار هرمزگان از كارخانه صبا فولاد خليج فارس بازديد كرد
دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان از كارخانه صبا فولاد خليج فارس در منطقه ويژه اقتصادي و صنايع معدني و فلزي خليج فارس در بندرعباس بازديد كرد.
1396/02/06ادامه خبر >>
دکتر جادری در جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان:
مدرسه سازی نوعی جهاد و صدقه جاری است
استاندار هرمزگان گفت: مدرسه سازی همانند جهاد در جبهه های نبرد بوده و صدقه جاری محسوب می‌ شود.
1396/02/04ادامه خبر >>
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان:
پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سایه تدابیر راهبردی دولت افتتاح می شود/خودکفایی در تولید بنزین نماد تحقق اقتصاد مقاومتی است
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سایه تدابیر راهبردی دولت تدبیر و امید طی روزهای آینده در بندرعباس افتتاح می شود و خودکفایی در تولید بنزین با بهره برداری از این پالایشگاه نماد تحقق اقتصاد مقاومتی است.
1396/02/04ادامه خبر >>
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان:
پيش بيني 1293 شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و مجلس درهرمزگان
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: هزار و 293 شعبه اخذ رای شامل 796 صندوق ثابت و 497 صندوق سیار برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در این استان پیش بینی شده است.
1396/02/04ادامه خبر >>
معاون عمراني استانداري هرمزگان:
طرح هاي ترافيكي مطابق افق تعيين شده در طرح جامع حمل و نقل و ترافيك شهر بندرعباس اجرايي شود
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان گفت: دستگاه هاي ذيربط در جهت اجراي طرح هاي ترافيكي در شهر بندرعباس مطابق افق تعيين شده در طرح جامع حمل و نقل و ترافيك شهر بندرعباس تلاش كنند.
1396/02/04ادامه خبر >>
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان:
نقطه پايان تكدي گري در بندرعباس بايد مشخص شود
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري هرمزگان گفت: ايجاد يك نقطه پايان براي تكدي گري در شهر بندرعباس امروز يك ضرورت است تا تلاش دستگاه ها با نتيجه قابل قبولي همراه باشد و بتوانيم در مسير كاهش تكدي گري و سپس فرهنگ سازي عمومي گام برداريم.
1396/02/04ادامه خبر >>
اخلاقي پور مطرح كرد:
تشكل هاي غيردولتي گره گشاي مسئله كودكان كار هستند
مديركل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري هرمزگان گفت: مسئله كودكان كار با مسئله متكديان از جنبه هاي مختلف، متفاوت است و نمي توان همان برخوردي را كه با متكديان مي شود در مورد كودكان كار نيز بكار برد.
1396/02/04ادامه خبر >>
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان خبر داد:
دوره آموزشی توان افزایی زنان مدیر در هرمزگان برگزار شد
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداري هرمزگان از برگزاري دوره آموزشی توان افزایی زنان مدیر در هرمزگان خبر داد.
1396/02/04ادامه خبر >>
مديركل امور اقتصادي استانداری هرمزگان:
هرمزگان عملكرد اقتصادي چشمگيري در راستاي سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در سطح ملی داشته است
مديركل امور اقتصادي استانداری هرمزگان گفت: عملکرد استان هرمزگان در سال 95 در اشتغالزایی، تحقق اهداف صادرات غیرنفتی کشور در برش استانی و رشد در بخش صنعت و معدن، كشاورزي و شيلات، گردشگري و خدمات، نفت و گاز و واگذاری پروژه های عمرانی به بخش غیر دولتی و سایر حوزه ها چشمگیر بوده و در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در سطح ملی قرار داشته است.
1396/02/04ادامه خبر >>

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.