آخرین اخبار
اخبار > گزینش نقش مهمی در رشد عملکرد دستگاه های اجرایی دارد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٧٨٨١

تاریخ:1396/10/17


رئوفی در نشست با کارکنان هسته های گزینش استان:
گزینش نقش مهمی در رشد عملکرد دستگاه های اجرایی دارد

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع و سرپرست هسته گزینش استانداری هرمزگان گفت: گزینش نیروی انسانی، نقش بسیار مهمی در رشد عملکرد دستگاه های اجرایی ایفا می کند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی  در نشست با مدیران ، رابطین ، اعضاء و کارکنان هسته های گزینش دستگاه های اجرایی استان هرمزگان که به مناسبت سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل هسته های گزینش در دستگاه های اجرایی کشور در دی ماه سال 61  برگزار شد، عنوان کرد: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی وجود هسته های گزینش در دستگاه های اجرایی برای جذب نیروهای متعهد و متخصص  در سازمان های اداری و نهاد های انقلابی یک ضرورت بود که به دستور امام راحل هسته های گزینش در دستگاه های اجرایی کشورتشکیل شد.

وی ادامه داد: مکانیزم گزینش در اکثر جوامع توسعه یافته دنیا وجود دارد و در دوره ای سازمان  عفو بین الملل و برخی از جریانات داخلی در پی حذف گزینش با گذراندن مصوبه ای در مجلس بودند که با یک رای بیشتر طرح حذف گزینش از دستگاه های اجرایی رای نیاورد و این هسته ها در دستگاه های اجرایی کشور باقی ماند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و سرپرست هسته گزینش استانداری هرمزگان بیان داشت: در این کشورها در طول فرایند گزینش دوره رسمی آزمایشی فعالیت کارمندان در دستگاه های اجرایی  پنج سال طول می کشد و افراد برای ورود به دستگاه های اجرایی باید فیلترهای استعلام، تحقیق ، مصاحبه را بگذرانند و به مبانی اعتقادی کارکنان نیز در این کشور ها در امر گزینش توجه می شود و با وجود این همه شرایط سخت به ورود کارکنان در دستگاه های اجرایی خود، به روند گزینش در ایران ایراد می گیرند.

رئوفی با اشاره به اهمیت امر گزینش و انتخاب، تصریح کرد: انسان ها درانتخاب همسر، لباس ، شغل و حتی متن سخنرانی های خود دست به انتخاب و گزینش بهترین می زنند که این امر جایگاه و اهمیت  گزینش را می رساند.

وی اضافه کرد: حضرت امیرالمومنین علی (ع) راهنمایی ها و ارشادات بسیاری درخصوص نحوه گزینش و انتخاب کارگزاران  برای امر زمامداری جامعه دارد که سند آن نهج البلاغه این حضرت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: طبق مطالعات صورت پذیرفته از 186 کشور جهان 174 کشور از گزینش برخوردار هستند  و در این میان سخت ترین گزینش ها مربوط به کشور آمریکا و کشورهای اروپایی است.

رئوفی افزود: با توجه به گستره و اهمیت گزینش بخش های  خصوصی هم  وارد مقوله گزینش در انتخاب افراد برای شرکت های خود شده اند.

وی در خصوص لغو تعطیلی پنج شنبه های ادارات هرمزگان، اظهار داشت: لغو تعطیلی روزهای پنج شنبه در دستگاه های اجرایی هرمزگان در پی ابلاغ قانونی سازمان امور استخدامی و اداری کشور و براساس قانون جامع خدمات کشور است که در استان باید عملیاتی شود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: براساس این قانون تمامی ادارات باید 44 ساعت در هفته در استان ها فعالیت داشته باشند که درمقوله 44 ساعت فعالیت مشکلی  در استان وجود نداشت و در پنج روز کاری ادارات این امر صورت می پذیرفت اما صراحت قانونی وجود دارد که باید این 44 ساعت در6 روز کاری هفته اجرایی شود و سازمان امور استخدامی کشور براساس همین بند قانونی تعطیلی پنج شنبه ها و تمامی مقرارت مرتبط با آن را در استان ها از جمله هرمزگان ملغی اعلام کرد.

رئوفی با اشاره به حوادث اخیر در کشور، عنوان کرد: انتقاد و اعتراض به جا، حق همه افراد جامعه است اما آشوب، اغتشاش و تخریب اموال دولتی و عمومی پذیرفتی نیست و مردم کشور با حضور به موقع خود در صحنه پاسخ اغتشاشگران را دادند.

وی بیان داشت: دولت تدبیر و امید و دکتر روحانی ریاست جمهوری علی رغم همه تحریم های ظالمانه و مشکلاتی که  کشور با آن روبروست تمام اهتمام خود را برای کنترل تورم و رشد اشتغال جوانان کشور بکار گرفته اند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اضافه کرد: مرز میان اعتراض و انتقاد سازنده، قانون اساسی کشور است که فصل الخطاب است و معتقدیم بسیاری از این اعتراضات  با تفاهم و گفتگو قابل حل است.

شماره خبر : ٧٨٨١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.