آخرین اخبار
اخبار > آئين نامه واردات كالاي ملواني فرصتي براي كاهش قاچاق و بهبود وضعيت ملوانان و لنج‌داران است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٦٤٠١

تاریخ:1396/08/22


مديركل امنيتي و انتظامي استانداري و دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز هرمزگان:
آئين نامه واردات كالاي ملواني فرصتي براي كاهش قاچاق و بهبود وضعيت ملوانان و لنج‌داران است

مديركل امنيتي و انتظامي استانداري و دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز هرمزگان گفت: اجراي آئين نامه واردات كالاي ملواني فرصتي براي كاهش قاچاق و بهبود وضعيت ملوانان و لنج‌داران است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، عزيزاله کناری در نشست بررسي مسائل و مشکلات مرزنشینان، ملوانان و لنجداران شهرستان بندرخمیر، عنوان كرد: برابر آئین نامه ابلاغی مرداد 96 هیات دولت، هر يك از ملوانان لنج‌هاي زير ٥٠٠ تن ظرفيت هرمزگان، شش بار در سال و هر بار تا سقف 10 میلیون تومان معاف از عوارض گمرکی هستند و این کمکی برای ملوانان و لنج‌داران جهت واردات كالاي ملواني است.

وي ادامه داد: نياز است جلسه توجیهی براي اجراي دقيق اين آئين نامه برای لنج‌داران و ملوانان برگزار شود تا آنان در چارچوب اين آئين نامه بتوانند كالاهاي مورد نياز خود را به‌صورت قانوني وارد كنند.

مديركل امنيتي و انتظامي استانداري هرمزگان افزود: خروج اين کالاهاي ملواني جهت فروش به خارج از استان هرمزگان به‌صورت تجميعي ممنوع است و بايد از اين فرصت براي تحول و رونق بازار داخلي استان و ارتقا در معيشت مردم مرزنشين هرمزگان با جذب مردم و گردشگران ديگر استان‌ها براي سفر به هرمزگان استفاده كرد و اين كالاها بايد در سطح بازار استان به‌صورت خرده فروشي به فروش برسد.

دبير كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز هرمزگان تصريح كرد: اجراي آئين نامه واردات كالاي ملواني فرصتي براي كاهش قاچاق و بهبود وضعيت ملوانان و لنج‌داران است.

وي با اشاره به موضوع انبارداری کالاها، اظهار داشت: با توجه به اینکه 54 درصد تجارت کشور از هرمزگان صورت می‌گیرد ساماندهي و توجه به انبارداری در استان ضروری است و در شهرستان خمير نيز تلاش شود با ايجاد انبارهاي رسمي و متصل كردن به سامانه‌هاي انباري و گمركي مازاد كالاي وارد شده توسط ملوانان و كالاهاي تجاري وارد شده را در اين محل‌ها نگهداري نموده و به مرور با رعايت مقررات به متقاضيان تحويل شود.

شماره خبر : ٦٤٠١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.