آخرین اخبار
اخبار > آحاد جامعه بايد نسبت به معضل مواد مخدر حساس شوند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٩٣٥

تاریخ:1397/05/27


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:
آحاد جامعه بايد نسبت به معضل مواد مخدر حساس شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: باید کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به گونه ای عمل کند که خروجی آن موجب افزایش حساسیت آحاد جامعه به معضل مواد مخدر در استان شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در نشست کمیته توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، عنوان كرد: در این جلسه نباید به دنبال تهیه گزارش کار بود بلکه باید ارزیابی از عملکردها در حوزه مبارزه و مقابله با مواد مخدر در این کمیته ارائه شود.

وی بر برگزاری کارگاه هاي آموزشي برای تشکل های مردمی  فعال در عرصه اجتماعی و مقابله با آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: به منظور پیش بردن بحث اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید نشست هایي به صورت کارگاه های آموزشی برای تشکل های اجتماعی استان که در عرصه مقابله با آسیب های مواد مخدر فعالیت می کنند، برگزار نمود.

اکرمی رویکرد جدید کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان را گرفتن تصمیمات کلان برای استان در این حوزه دانست و بيان داشت: در این کمیته باید از ورود به مسائل خرد و جزئی که موجب محدود سازی فعالیت های کمیته در سطح استان می شود، پرهیز کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: این کمیته استانی است و در جلسات آن تصمیمات استانی گرفته می شود و تصمیم برای شهر و روستا باید در کمیته های شهرستان انجام گیرد.

وی بر برگزاری کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان های استان تاکید کرد و افزود: این کمیته باید در تمامی شهرستان های استان به ریاست فرماندار به صورت مرتب برگزار شود.

اکرمی خاطر نشان کرد: معضلات و آسیب های اجتماعی مواد مخدر هر شهرستان باید در همان شهرستان مورد بررسی قرار گیرد و اقدامات لازم در مقابله و پیشگیری با انجام گیرد.

وی بر تقویت انجمن ان ای در استان تاکید کرد و گفت: انجمن ان ای در استان در زمینه رها سازی افراد از بند اعتیاد باید فعال تر عمل کند و در صورت نیاز به فضا برای برگزاری جلسات، فضای مناسب در اختیار آنها گذاشته خواهد شد.

اکرمی اضافه کرد: این انجمن به منظور آگاه سازی مردم استان از فعالیت های خود باید از  تمامی ظرفیت های اطلاع رسانی استفاده کند.

وی بر حضور مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه در جلسات این  کمیته تخصصی تاکید کرد و گفت: تمامی مدیران عضو کمیته ملزم به حاضر شدن در جلسات هستند و عدم حضور غیر موجه در پرونده آن مدیر ثبت خواهد شد.

اکرمی تاکید کرد: باید میان مدیری که به صورت منظم شخصا در جلسات حاضر می شود و مدیری که نامنظم است تفاوتی قائل شد.

شماره خبر : ٩٩٣٥
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.