آخرین اخبار
اخبار > ایده های جدید گردشگری در مناطق آزاد هرمزگان اجرا شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٩١٩

تاریخ:1397/05/25


دکتر همتی در شورای اداری منطقه آزاد کیش:
ایده های جدید گردشگری در مناطق آزاد هرمزگان اجرا شود

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید ایده های جدید گردشگری در مناطق آزاد هرمزگان اجرایی شود، گفت: گردشگری با محوریت دریا و جزایر از محورهای مهم توسعه در هرمزگان است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست شورای اداری منطقه آزاد کیش با بیان اینکه استان هرمزگان قابلیت و توان تامین نیازهای مختلف اقتصادی کشور را دارد، عنوان کرد: به قدری ظرفیت و توانمندی در هرمزگان وجود دارد که اگر همه آنها را با هم بکار ببریم و میان آنها پیوند ایجاد کنیم، این استان با دو منطقه آزاد و دیگر جزایر خود، توانایی لازم برای کمک به اقتصاد کشور را دارا می باشد.

وی ادامه داد: ما در مناطق مرزی می توانیم تولید و اشتغال را رونق بخشیم و نشاط ایجاد کنیم و این امری شدنی است چرا که ظرفیت، توان و موقعیت لازم وجود دارد.

استاندار هرمزگان افزود: در صورت توجه و دادن اختیار لازم به مناطق آزاد و مرزی، می توان تصمیمات خوبی برای اداره شرایط موجود و ایجاد رونق اقتصادی اتخاذ و آرامش و آسایش را برای مردم فراهم کرد.

همتی با بیان اینکه باید ایده های جدید گردشگری در مناطق آزاد هرمزگان اجرایی شود، تصریح کرد: گردشگری با محوریت دریا و جزایر از محورهای مهم توسعه در هرمزگان است و باید از تنوع عظیم ایده های خوب و نو در این عرصه بهره بگیریم.

وی با بیان اینکه مدیریتی مناسب خواهد بود که بتواند خلق مزیت کند، اظهار داشت: یکی از رمزهای موفقیت مدیران داشتن اختیار تام است و در این صورت ایده های نو ظهور و بروز پیدا می کنند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای موفقیت در جنگ اقتصادی باید نگاه محدود در واگذاری اختیارات را تغییر دهیم و به مدیران اجازه دهیم تا ایده های خلاقانه را اجرایی کنند.

همتی توسعه راه آهن را یکی از راه های توسعه گردشگری آسان، کم هزینه و با کیفیت در هرمزگان دانست و بیان داشت: تکمیل طرح دو خطه شدن راه آهن بندرعباس به تهران و راه اندازی قطار سریع السیر در این مسیر، تحولات عظیمی در هرمزگان رقم خواهد زد و آن زمان هرمزگان می تواند بستر قوی، متنوع، زیبا و جذاب برای تفریح و گردشگری مردم ایران باشد.

شماره خبر : ٩٩١٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.