آخرین اخبار
اخبار > نظارت؛ يكي از مباني مهم مديريت در مسير دستيابي به اهداف


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٩٠٩

تاریخ:1397/05/24


يادداشت مشاور عالي استاندار هرمزگان؛
نظارت؛ يكي از مباني مهم مديريت در مسير دستيابي به اهداف

مشاور عالي و رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان نظارت را يكي از مباني مهم و بايسته هاي مديريت مي داند و بر لزوم كنترل و هدايت امور توسط مديران در مسير دستيابي به اهداف تاكيد كرد.

 

 

 

 


محمدباقر كشفي مشاور عالي و رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان در اين يادداشت آورده است:

نظارت بر عملكرد مجموعه از وظايف اصلي و مهم مديران محسوب مي شود و براي اينكه مديران دريابند كه امكانات، ظرفيت ها و منابع مجموعه تحت مديريت آنها در جهت تحقق اهداف و ماموريت ها به شكل درستي به كار گرفته شده و يا اينكه هوشمندانه از منابع و امكانات استفاده مي شود، بايد امر نظارت و كنترل را جدي شمرده و به طور دائم و به شيوه هاي مختلف بر مجموعه خود نظارت كنند.

نظارت جدي بر عملكردها از هدررفت منابع جلوگيري مي كند و منابع، زماني به هدر نمي روند كه به شكل هدفمند در مسير طراحي شده، استفاده شوند كه با نظارت مي توان اين امر را ميسر ساخت.

هركدام از سازمان ها تلاش مي كنند با به كارگيري منابع و امكانات، اهداف خود را بهتر و سريع تر محقق نمايند و هرجا اين امكانات و دارايي ها در مسير غير از تحقق اهداف تعيين شده، صرف شود، آن سازمان مجموعه اي فاقد خاصيت براي جامعه هدف خود خواهد بود.

نقش نظارت اين است كه در مسير دستيابي به اهداف از انحراف جلوگيري مي كند و نظارت موجب استفاده بهينه از منابع و امكانات در راستاي رسيدن به هدف و جلوگيري از سردرگمي در هر سازمان و دستگاه خواهد شد.

نظارت يك نوع امكان سنجش و ارزيابي مستمر از كارهاي صورت گرفته براي رسيدن به اهداف است و اگر نظارت به طور مداوم اعمال و جاري باشد، به نتيجه مورد نظر خواهيم رسيد.

اگر نيروي انساني رها باشد و نظارتي بر آن صورت نگيرد، سازمان در تحقق اهداف با شكست مواجه مي شود و مديران بايد اصل نظارت را به عنوان يكي از مباني مهم كار خود قرار دهند.

شماره خبر : ٩٩٠٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.