آخرین اخبار
اخبار > مردم به نقاط ساحلي جديد در بندرعباس دسترسي پيدا مي كنند/توجه به آموزش عمومي در راس اقدامات شوراها باشد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٨٩٨

تاریخ:1397/05/24


استاندار هرمزگان در نشست با اعضاي شوراي اسلامي شهرستان بندرعباس:
مردم به نقاط ساحلي جديد در بندرعباس دسترسي پيدا مي كنند/توجه به آموزش عمومي در راس اقدامات شوراها باشد

استاندار هرمزگان با بيان اينكه در تلاش هستيم كه مردم به نقاط ساحلي جديد در بندرعباس دسترسي پيدا كنند، گفت: در اين راستا بلوار ساحلي شرق بندرعباس در حال احداث است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با اعضاي شوراي اسلامي شهرستان بندرعباس با بيان اينكه هرمزگان استاني با ظرفيت هاي فراوان است، عنوان كرد: براي شكوفا شدن استعدادهاي هرمزگان به برنامه، اقدامات كارشناسي، مديران با انگيزه و بخش خصوصي توانمند نياز است.

وي ادامه داد: هرمزگان تمامي استعدادهاي كشور را در خود دارد كه بايد آنها را شناخت و براي شكوفايي اين ظرفيت ها تلاش كرد.

استاندار هرمزگان افزود: در زمينه گردشگري، استان هرمزگان به حدي داراي ظرفيت است كه اگر شكوفا شوند به تنهايي با درآمدهاي اين بخش، مي توان اين استان را اداره كرد و شاهد هستيم كه به حدي اين ظرفيت ها داراي جذابيت است كه در هر منطقه اي كه بوم گردي در هرمزگان توسعه يافته، مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

همتي با بيان اينكه مردم ايران به اندازه كافي از ظرفيت دريا، سواحل و جزاير موجود در هرمزگان بهره نبرده اند، تصريح كرد: كشور ما براي افزايش نشاط و اميدواري در مردم به توسعه گردشگري و تفريحات سالم نياز دارد و بايد تلاش كنيم كه تمامي مردم ايران به مواهب الهي موجود در هرمزگان دسترسي پيدا كنند.

وي با تاكيد بر اينكه بندرعباس بايد به يك شهر بندري ممتاز، زيبا و پرجاذبه در ايران تبديل شود، اظهار داشت: بندرعباس با توجه به ظرفيت هايي كه دارد، مي تواند به زيباترين شهر بندري ايران تبديل شود و همه بايد براي رسيدن به اين نقطه مطلوب تلاش كنيم.

استاندار هرمزگان گردشگري را يك ثروت هميشگي و بي انتها دانست و ادامه داد: استان هرمزگان بيش از شش ماه در سال مي تواند پذيراي گردشگران از سراسر كشور باشد و بايد ايده هاي خوب را در اين عرصه به كار گرفت و جاذبه هاي استان را به مردم معرفي كرد.

همتي اضافه كرد: همه بايد تلاش كنيم كه بندرعباس به عنوان مركز استان هرمزگان به بندري تبديل شود كه مايه افتخار همه ايرانيان باشد و به تبع آن ساير شهرها و روستاهاي استان نيز مي توانند از اين الگو استفاده كرده و رشد يابند.

وي با بيان اينكه در تلاش هستيم كه مردم به نقاط ساحلي جديد در بندرعباس دسترسي پيدا كنند، افزود: در اين راستا بلوار ساحلي شرق بندرعباس در حال احداث است كه فضاي سبز با معماري خاص در آن ايجاد خواهد شد و دو سمت اين بلوار كاربري گردشگري خواهد داشت و در نهايت اين بلوار تا بندر تياب در شهرستان ميناب امتداد مي يابد تا موجب دسترسي مردم به ساحل زيباي اين منطقه شود.

استاندار هرمزگان بيان داشت: همچنين از سازمان بنادر و دريانوردي خواسته ايم كه اسكله نخل ناخداي بندرعباس به عنوان كمك اجتماعي به شهرداري بندرعباس واگذار شود تا كارهاي گردشگري در آن صورت گيرد و به طور جدي اين موضوع را پيگيري مي كنيم.

همتي به طرح تصفيه فاضلاب شهر بندرعباس اشاره كرد و گفت: با مصوبه دولت مبني بر خريد تضميني پساب تصفيه شده فاضلاب بندرعباس، بخش خصوصي با انگيزه بيشتر اين كار را آغاز كرد و اين طرح در حال اجراست كه بخشي از پساب تصفيه شده براي آبياري فضاي سبز بندرعباس اختصاص مي يابد و بخش ديگري نيز جهت تامين نياز صنايع غرب بندرعباس به آنها فروخته خواهد شد و با اين كار از ورود فاضلاب به دريا جلوگيري مي شود.

وي با بيان اينكه دولت تاكيد بسياري بر بهسازي و نوسازي بافت هاي فرسوده دارد، عنوان كرد: نزديك به 42 درصد شهر بندرعباس داراي بافت فرسوده است كه به طور جدي طرح نوسازي اين بافت ها را آغاز كرديم و به طور هفتگي روند اجراي اين طرح كه از محله چاهستاني هاي بندرعباس آغاز شده، كنترل مي شود تا كاري نمونه و الگو در سطح كشور در زمينه نوسازي بافت هاي فرسوده در بندرعباس صورت گيرد.

استاندار هرمزگان اضافه كرد: ايجاد زيرساخت هاي مورد نياز در شهرك مسكن مهر پيامبر اعظم (ص) بندرعباس در حال اجراست و زيباسازي خورهاي شهر بندرعباس نيز به زودي آغاز مي شود تا اين خورها به اماكن گردشگري و تفريحي تبديل شوند.

همتي با تاكيد بر اينكه شهرداري ها و دهياري ها بايد براي دريافت اعتبارات ارزش افزوده طرح ارائه دهند، اظهار داشت: براي اجرايي شدن اين كار رايزني هايي با مركز انجام داده ايم.

وي گفت: سال گذشته بالغ بر 300 ميليارد تومان اعتبار از محل ماليات بر ارزش افزوده در ميان شهرداري ها و دهياري هاي هرمزگان توزيع شد كه اين اعتبار بايد منتج به اجراي پروژه هاي ملموس براي مردم در سطح شهرها و روستاها شود تا مردم از نزديك ببينند كه مالياتي كه پرداخت مي كنند براي آنها رفاه و آسايش به همراه داشته است.

استاندار هرمزگان فعال سازي واحدهاي توليدي راكد را از ديگر برنامه هاي مهم در هرمزگان اعلام كرد و بيان داشت: در دو ماه آينده چندين واحد توليدي بزرگ غيرفعال در هرمزگان به چرخه توليد بازخواهند گشت كه از اين طريق اشتغال قابل توجهي نياز ايجاد خواهد شد.

همتي با بيان اينكه جامعه با آموزش مستمر و آگاه سازي دائم پيشرفت مي كند، خاطرنشان كرد: يكي از موضوعات مهمي كه شوراها بايد در راس اقدامات خود قرار دهند، توجه به آموزش عمومي مردم است و در اين زمينه شوراها مي توانند اقدامات آموزشي را در محلات انجام دهند.


شماره خبر : ٩٨٩٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.