آخرین اخبار
اخبار > تقويت زيرساخت هاي توسعه شهرستان ابوموسي با جديت دنبال شود/به سرمايه گذاران بخش فرآوري و بسته بندي محصولات شيلاتي در ابوموسی تسهيلات پرداخت مي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٨٨٤

تاریخ:1397/05/23


دكتر حيدري در نشست بررسي راه هاي توسعه شهرستان ابوموسي:
تقويت زيرساخت هاي توسعه شهرستان ابوموسي با جديت دنبال شود/به سرمايه گذاران بخش فرآوري و بسته بندي محصولات شيلاتي در ابوموسی تسهيلات پرداخت مي شود

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: تقويت زيرساخت ها در شهرستان ابوموسي به ويژه در زمينه صيد و صيادي كه نقش مهمي در توسعه اين منطقه استراتژيك از كشور دارد درصدر برنامه هاي كاري مديران كل دستگاه هاي اجرايي ذيربط در استان قرار گيرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در نشست  بررسي راه هاي توسعه زيرساخت هاي شهرستان ابوموسي كه با محويت توسعه فعاليت هاي صيد و صيادي برگزار شد، خاطرنشان كرد: شهرستان  ابوموسي ، شهرستاني استراتژيك براي كشور و متعلق به همه ايرانيان است كه توسعه آن نيازمند عزم و نگاه جدي است.

وي افزود: شهرستان ابوموسي پتانسيل هاي بسياري دارد كه شكوفاسازي آنها نيازمند مديران توانمند با رويكرد جهادي و كار و تلاش شبانه روزي است.

وي گفت: تمامي مديران كل دستگاه هاي اجرايي استان بايد فرماندار جديد شهرستان ابوموسي را براي رشد اين شهرستان كمك كنند.

حيدري با اشاره به اهميت تقويت زيرساخت هاي صيد و صيادي در شهرستان ابوموسي، تصريح كرد: اداره كل شيلات استان تقويت زيرساخت هاي صيد و صيادي در شهرستان ابوموسي را با جديت دنبال كند.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: تعيين تكليف مجوزهاي صيادي و تجهيز اسكله صيادي در شهرستان ابوموسي موضوعات مهمي است كه شيلات ، عمران جزاير استانداري و فرمانداري شهرستان بايد با  جديت دنبال كنند.

وي اظهار داشت: توسعه صنايع مرتبط با فرآوري آبزيان در شهرستان ابوموسي موضوع مهم ديگري است كه سازمان هاي جهاد كشاورزي و صنعت، معدن و تجارت استان براي تسريع در فرآوري و بسته بندي آبزيان در اين شهرستان در دستور كار خود قرار دهند و در این زمینه به متقاضیان سرمایه گذاری در بخش ایجاد صنایع مرتبط با فرآوری محصولات شیلاتی تسهیلات مناسب با بهره صفر درصد اعطاء می گردد.

حيدري با تاكيد بر ساماندهي تعاوني صيادان شهرستان ابوموسي خاطرنشان كرد: اداره كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعي استان نسبت به فعال سازي تعاوني صيادان شهرستان ابوموسي با همكاري فرمانداري و اداره كل شيلات استان اقدام كند.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به اهميت راه اندازي  بازارچه ملواني شهرستان ابوموسي، عنوان كرد: فعال شدن بازارچه ملواني يكي از اقدامات مهمي است كه نقشي اساسي در رونق شهرستان ابوموسي دارد و اين مهم بايد توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و فرمانداري با جديت دنبال گردد.

وي گفت: راه اندازي بازارچه ملواني شهرستان ابوموسي نقش مهمي در رونق اين شهرستان و جذب گردشگر و توسعه اين جزيره ايفاء خواهد نمود.

حيدري اضافه كرد: توسعه زيرساخت هاي برق رساني موضوع مهمي است كه شركت توزيع برق استان براي توسعه زيرساخت هاي شهرستان ابوموسي به ويژه در زمينه صيد و صيادي بايد دستور كار خود قرار دهد.

وي يادآور شد: تمامي دستگاه هاي اجرايي به ويژه صنعت، معدن و تجارت ، شيلات ، جهاد كشاورزي ، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و توزيع برق استان در سريع ترين زمان ممكن برنامه هاي عملياتي خود را براي توسعه زيرساخت هاي شهرستان ابوموسي به ويژه در زمينه صيد و صيادي ارائه كنند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان بيان داشت: از تمامي ظرفيت ها به ويژه رسانه ها بايد براي معرفي پتانسيل هاي شهرستان ابوموسي بهره برد  و فرمانداري شهرستان با جديت تحقق اين مهم را دنبال كند.

شماره خبر : ٩٨٨٤
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.