دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > مشوق های مناسب برای تجارت كالا از طريق بنادر در نظر گرفته شود/سازمان بنادر و دريانوردي کمک های اجتماعی بيشتري در هرمزگان داشته باشد/گردشگري دريايي ترويج شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٨١٢

تاریخ:1397/05/18


استاندار هرمزگان در نشست با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:
مشوق های مناسب برای تجارت كالا از طريق بنادر در نظر گرفته شود/سازمان بنادر و دريانوردي کمک های اجتماعی بيشتري در هرمزگان داشته باشد/گردشگري دريايي ترويج شود

استاندار هرمزگان گفت: باید مشوق های مناسبی برای فعالان در عرصه تجارت كالا از طريق بنادر تعریف شود که یکی از اين مشوق ها مي تواند کاهش هزینه های بندری باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كه با حضور معاونين سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، بر لزوم در نظر گرفتن تدابیر مناسب در حوزه هاي دريايي و بندري جهت كمك به فعالان اقتصادي كشور تاكيد كرد و بيان داشت: در اين زمينه همکاری سازمان بنادر و گمرک بسیار مهم است و باید به طور شبانه روزي به صادرکنندگان و واردکنندگان كالا از سوي اين دو نهاد در بنادر هرمزگان خدمات ارائه شود.

وي ادامه داد: باید مشوق های مناسبی برای فعالان در عرصه تجارت كالا از طريق بنادر تعریف شود که یکی از اين مشوق ها مي تواند کاهش هزینه های بندری باشد.

استاندار هرمزگان بر لزوم تلاش در راستاي ترويج بيشتر گردشگری دریایی تاكيد كرد و افزود: در اين زمينه طرح هاي خوبي براي سواحل و جزاير هرمزگان در نظر داريم که سازمان بنادر و دريانوردي می تواند همکاری خوبی در اجراي آنها داشته باشد.

همتي با بيان اينكه در شرق بندرعباس طرح های توسعه ای در سواحل با محوریت گردشگری در حال اجراست، تصريح كرد: برای اسکله نخل ناخدا نيز سرمایه گذار متقاضی فعالیت در زمينه گردشگری با مشارکت شهرداری بندرعباس وجود دارد که از سازمان بنادر و دریانوردی می خواهیم در راستای ايفاي مسئولیت های اجتماعی کمک لازم را براي اجراي طرح هاي گردشگري در اين اسكله داشته باشد.

وي با تاكيد بر اينكه بندرعباس باید به یک شهر بندري زیبا و نمونه در ایران تبدیل شود، اظهار داشت: با توجه به فعاليت هاي گسترده و درآمدهای بسيار خوب سازمان بنادر و دريانوردي در هرمزگان، از اين سازمان انتظار داريم در حوزه کمک های اجتماعی اقدامات بيشتري را در هرمزگان صورت دهد.

روند اجراي فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی به شكل خوبي در حال انجام است

محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نيز در اين نشست به دغدغه هاي ناشي از تحریم های اخیر در صنعت حمل و نقل دریایی اشاره كرد و گفت: ما در این حوزه توانسته ایم چالش ها و تبعات آن و راهکارها را تبیین کنیم و احکام خوبي از كارگروه هاي مرتبط گرفته ايم.

وي با اشاره به طرح توسعه بندر شهيد رجايي بندرعباس، افزود: روند اجراي فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی به شكل خوبي در حال انجام است و باید متناسب با شرایط جدید کمک هایی به پیمانکار اين پروژه داشته باشیم تا اختلالی در آن ایجاد نشود و بدون تاخیر زیرساخت هاي اين فاز احداث شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به وضعيت بنادر پل و لافت اشاره كرد و بيان داشت: با توجه به میزان تردد بالا و حمل و نقل خودرو از طريق اين بنادر، بايد وضعيت تجهیزات آنها ارتقاء يابد.

راستاد خاطرنشان كرد: ارائه خدمات از سوي سازمان بنادر و دریانوردی جهت افزايش كيفيت و تردد ايمن در اين بنادر، مستلزم این است که مالکیت آنها را داشته باشیم و بايد در اين زمينه تعاملات مناسبي با سازمان منطقه آزاد قشم صورت گيرد.

وي عنوان كرد: بخش عمده اي از تحولات و رشد و توسعه دریایی و بندری کشور در هرمزگان نمود می یابد و در اين استان برنامه هاي بسياري را در دست اقدام داريم.

شماره خبر : ٩٨١٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.