دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > فرمانداران با تمامي نهادها تعامل منطقی در چارچوب قانون داشته باشند/شبکه مدیریتی روستاها تشكيل شود/لزوم برنامه ریزی برای پرورش نيروهاي ماهر در شهرستان ها


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٨٠٢

تاریخ:1397/05/18


دکتر همتی در نشست با فرمانداران شهرستان هاي استان هرمزگان:
فرمانداران با تمامي نهادها تعامل منطقی در چارچوب قانون داشته باشند/شبکه مدیریتی روستاها تشكيل شود/لزوم برنامه ریزی برای پرورش نيروهاي ماهر در شهرستان ها

استاندار هرمزگان خواستار تعامل منطقی و در چارچوب قانون فرمانداران با تمامي نهادها از جمله ائمه جمعه، مدیران کل دستگاه ها، اعضای شورای تامین و نمایندگان مجلس شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با فرمانداران شهرستان هاي استان هرمزگان با بيان اينكه فرمانداران باید درایت و قدرت مدیریت امور در زمینه های مختلف را داشته باشند، عنوان كرد: می توان با تدبیر به نظرات همه احترام گذاشت و مسیر منطقی و درست را در پیش گرفت.

وي ادامه داد: فرمانداران با مدیران کل دستگاه ها، اعضای شورای تامین و نمایندگان مجلس تعامل داشته باشند و اين تعامل خوب و منطقی بايد چارچوب قانون باشد و در عين حال فرمانداران استقلال کاری خود را نيز حفظ کنند.

استاندار هرمزگان با تاكيد بر اينكه فرمانداران به شکل مرتب با ائمه جمعه در شهرستان ها ارتباط و تعامل داشته باشند، افزود: این موارد با هنر مدیریتی و درایت فرمانداران به عنوان نماینده عالی حاکمیت در شهرستان ها قابل انجام است.

همتي پاسخ دادن به موقع به ابهاماتی که مطرح می شود را بسیار مهم دانست و تصريح كرد: فرمانداران به انتقادات در نهایت احترام، مودبانه و به موقع برای تنویر افکار عمومی پاسخ دهند.

وي بر لزوم استفاده از ظرفيت دهياران جهت اعمال مناسب مديريت در روستاها تاكيد كرد و بيان داشت: در تمامی روستاها دهیار وجود دارد که باید از ظرفیت آنها جهت مدیریت مناسب استفاده شود و بخشداران باید از سوي فرمانداران موظف شوند كه به طور منظم با دهیاران جلسه داشته باشند.

استاندار هرمزگان خواستار تشكيل شبکه مدیریتی روستاها از طریق دهیاران و بخشداران و معاونین فرمانداري ها توسط فرمانداران در شهرستان ها شد و اظهار داشت: سالانه بیش از 100 میلیارد تومان در قالب اعتبارات ارزش افزوده در روستاهاي استان توزیع می شود که باید نظارت کافی بر هزینه کرد مناسب آن توسط دهیاری ها صورت گیرد و برای مدیریت مناسب و نظارت بر مواردی همچون پرداخت تسهیلات و ساخت مسکن روستایی، دهیاری ها به کار گرفته شوند.

همتي اضافه كرد: در هر بخشداری باید یک نفر در بخش فنی و یک نفر در زمینه مالی بر پروژه های دهیاری ها نظارت کند.

وي خواستار جدي گرفتن آموزش هاي فنی و حرفه ای توسط فرمانداران شد و تصريح كرد: توسعه های صنعتی بزرگی در تمامی مناطق استان هرمزگان پیش رو داریم و باید برای پرورش نیروهای مورد نیاز این صنایع برنامه ریزی شود تا نیروهای ماهر برای اشتغال تربیت شوند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: در شهرستان ها برای جمع آوری تولیدات خرد و رساندن آنها به بازار برنامه ریزی و ایده های مناسب در این زمینه به کار گرفته شود و اگر از ظرفیت لنج های تجاری جهت صادرات این محصولات استفاده شود، موجب رونق گرفتن صادرات، افزایش تولید، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان خواهد شد.

همتي تاكيد كرد: فرمانداران باید نسبت به تمامی امور مردم در شهرستان ها پاسخگو باشند و در همه زمینه ها نظارت و برنامه ریزی داشته باشند.

وي همچنين بر لزوم ايجاد اتاق سرمایه گذاری در فرمانداری ها جهت سرعت بخشيدن به پيگيري امور سرمایه گذاران تاكيد كرد.

استاندار هرمزگان تامین امنیت را مهمترین اولويت در شهرستان ها برشمرد و عنوان كرد: فرمانداران باید در این زمینه بازدیدهای مرتب داشته و هماهنگی لازم را در شورای تامین ایجاد کنند.

همتي تلاش در جهت کاهش آسیب های اجتماعی را ديگر اولويت مهم در شهرستان ها اعلام كرد و بيان داشت: فرمانداران در این زمینه از افراد متخصص به عنوان مشاور جهت ارائه راهکارهای عملياتي بهره ببرند.

وي با بيان اينكه ساماندهی و نوسازی بافت های فرسوده از موارد بسیار مهم برای رئیس جمهوری و دولت است، خاطرنشان كرد: در این زمینه به طور هفتگی با برگزاري جلسات منظم پروژه هاي ساماندهی و نوسازی بافت های فرسوده در سطح استان را کنترل می کنیم و لازم است فرمانداران در این زمینه در شهرستان ها به طور جدی پیگیر امور بوده و شهرداری ها و راه و شهرسازی را پای کار بیاورند.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه تمامی مناطق هرمزگان مملو از ظرفیت گردشگری است، اظهار داشت: می توانیم بخش عمده ای از مشکلات اشتغال را با پرداختن به گردشگری حل کنیم.

همتي افزود: در حوزه کشاورزی محصولات شاخصی در هرمزگان تولید می شود که می توان برای آنها جشنواره های بزرگ برگزار کرد که اگر اين كار طبق تقویم منظم باشد می تواند موجب جذب گردشگران نيز شود و باید از هر ظرفیتی در بخش گردشگری استفاده کنیم.

شماره خبر : ٩٨٠٢
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.