دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > نيروي انساني مهم ترين سرمايه و اصلي ترين ركن سازمان ها و دستگاه هاي اجرايي


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٧٩٨

تاریخ:1397/05/17


يادداشت مشاور عالي استاندار هرمزگان؛
نيروي انساني مهم ترين سرمايه و اصلي ترين ركن سازمان ها و دستگاه هاي اجرايي

مشاور عالي و رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان در يادداشتي نيروي انساني را اصلي ترين ركن و مهم ترين سرمايه سازمان ها و دستگاه هاي اجرايي دانست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمدباقر كشفي مشاور عالي و رئيس گروه مشاوران استاندار هرمزگان در اين يادداشت آورده است:

مديران سازمان ها و دستگاه ها براي انجام ماموريت ها و تحقق اهداف خود، سرمايه ها و منابع مختلفي در اختيار دارند. اين سرمايه ها شامل منابع مالي، امكانات و تجهيزات و نيروي انساني است.

با بررسي اين منابع از جنبه هاي مختلف و براساس تجربيات مديريتي، مي توان دريافت كه اساسي ترين و اصلي ترين سرمايه در اختيار مديران براي انجام كارها نيروي انساني است و منابع انساني را مي توان منبع و سرمايه بي بديل هر سازمان و دستگاهي دانست.

اعمال هر نوع سياست و حركت در مسير نقشه راه در دستگاه ها و سازمان ها متكي به نيروي انساني است و انجام هر ماموريت و كاري در سازمان بر پايه توانمندي نيروي انساني محقق مي شود.

با پذيرش اصل اتكا به نيروي انساني از سوي مديران ارشد سازمان ها و دستگاه ها، مديران با حساسيت بيشتري بر روي منابع انساني مجموعه خود سرمايه گذاري مي كنند و نسبت به جذب و رشد نيروي انساني دقت عمل بيشتري بخرج مي دهند.

سازمان براي موفقيت در انجام وظايف خود به نيروي انساني آموزش ديده، توجيه شده، داراي انگيزه و آشنا با دانش روز و حوزه هاي تخصصي و علاقه مند به كار نياز دارد و برخورداري از منابع انساني با چنين ويژگي هايي عامل توفيق هر سازمان و مجموعه خواهد بود.

از سوي ديگر نيروي انساني سست، فاقد انگيزه، آموزش نديده و ناآشنا به نقشه راه، اهداف و ماموريت ها، عامل شكست هر سازمان و دستگاه اجرايي است كه موجب عدم ارائه خدمات مناسب به جامعه مخاطب هر سازمان، هدر دادن سرمايه ها، نارضايتي و عدم اعتماد مردم خواهد شد.

در سال هاي ابتدايي پس از پيروزي انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس چندين شاخصه موثر در نيروي انساني سازمان ها و دستگاه ها بيشتر ديده مي شد كه شامل احساس تعهد و مسئوليت، داشتن انگيزه هاي ديني و ملي در انجام كار و ترجيح منافع ملي و سازماني بر منافع شخصي بود و به واقع مي توان گفت در اين دوران تكيه بر اعتقادات ديني و مذهبي و احساس تكليف موجب افزايش انگيزه هاي دروني و كارآمدي نيروي انساني مي شد.

در شرايط امروز هم براي انجام بهتر كارها و موفقيت در اجراي ماموريت ها نياز است تا چنين مولفه هايي در ميان منابع انساني احياء ، تقويت و ترويج شود تا منجر به خدمات رساني بهتر و افزايش رضايتمندي مردم گردد.

در مجموع اگر سازمان ها بخش عمده اي از امكانات خود را صرف تقويت، ارتقا و رشد نيروي انساني خود نمايند و در اين حوزه سرمايه گذاري داشته باشند به موفقيت هاي كلان دست خواهند يافت و در عين حال بايد به تمامي نيازهاي منابع انساني از جمله داشتن درآمد كافي و تامين رفاه آنها نيز توجه كافي صورت گيرد.

شماره خبر : ٩٧٩٨
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.