دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > احیاء و تقویت واحدهای تولیدی هرمزگان با جدیت در حال پیگیری است/بهبود تولید و اشتغال راهبرد مديريت عالی هرمزگان است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٧٩٧

تاریخ:1397/05/17


معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان:
احیاء و تقویت واحدهای تولیدی هرمزگان با جدیت در حال پیگیری است/بهبود تولید و اشتغال راهبرد مديريت عالی هرمزگان است

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: احیاء واحد های تولیدی غیرفعال و تقویت واحد های تولیدی استان از راهبردهای مهم استاندار هرمزگان برای رونق تولید و اشتغال در استان است که به صورت جدی در حال پیگیری است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان كه با حضور دکتر احمدی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با محوریت بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان برگزار شد، عنوان کرد: پیگیری های ویژه دکتر احمدی برای رفع  مشکلات واحدهای تولیدی استان هرمزگان در مرکز کشور و انتقال مشکلات به ریاست محترم جمهور  و وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تسریع در روند تولید و اشتغال استان جای قدردانی دارد.

وی افزود: با جدیت و پیگیری هایي که از سوی دکتر احمدی در حال انجام است امیدواریم شاهد رفع مشکلات واحد های صنعتی استان هرمزگان باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به برنامه های استان برای رونق تولید، اظهار داشت: برای حل مسائل و مشکلات تولید و اشتغال در استان هرمزگان سه راهبرد مهم از سوی استاندار هرمزگان هدف گذاری شده است که به طور جدی در حال پیگیری است.

حیدری افزود: استاندار هرمزگان برای پیشبرد امور استان در حوزه اقتصادی، مدیریت جهادی به همراه کار و تلاش شبانه روزی را سرلوحه خود قرار داده است و در این راه تمامي مدیران دستگاه های اجرایی  و بانک ها در کنار استاندار محترم به عنوان تکلیف  در حال پیگیری و پیشبرد برنامه های استان در حوزه های تولید و اشتغال  هستند.

وی تصریح کرد: مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان شبانه روزی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و مدیریت بازار استان در حال کار و تلاش هستند و به واسطه تلاش های استاندار هرمزگان به همراه مدیران حوزه صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان آرامش نسبی در حوزه صنعت استان حاکم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در تشریح برنامه های استان برای رونق تولید و اشتغال استان، خاطرنشان کرد: احیاء واحدهای تولیدی غیرفعال استان به صورت ویژه در دستور کار قرار مدیریت عالی استان قرار گرفته است و تاکنون 14 واحد معدنی به چرخه تولید استان هرمزگان بازگشته اند.

حیدری بیان داشت: چندین واحد تولیدی در استان هرمزگان با پیگیری های به عمل آمده در شرف بازگشت به چرخه تولید استان هستند که با احیاء مجدد این واحدهای تولیدی شاهد اشتغالزایی مناسبی در هرمزگان خواهیم بود.

وی در ادامه با تشریح برنامه های استان برای رونق تولید و اشتغال، خاطرنشان کرد: تقویت واحدهای تولیدی که در سطح استان با ظرفیت پایین در حال فعالیت  می باشند راهبرد دیگر مدیریت عالی استان برای رونق تولید و اشتغال در هرمزگان می باشد که تاکنون اقدامات مناسبی در این زمینه صورت پذیرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: تکمیل واحدهای تولیدی که دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در سطح استان  هستند راهبرد دیگری برای بهبود اشتغال و تولید در سطح استان است که با جدیت در حال پیگیری است.

حیدری خاطرنشان کرد: پیگیری جدی تحقق هدف گذاری های استان در حوزه صادرات غیر نفتی موضوع مهم دیگری است که در استان هرمزگان برای رونق تولید و اشتغال در حال انجام است و با تلاش های صورت گرفته، شاهد رشد شش درصدی صادردات غیر نفتی در هرمزگان بنابر آمار اعلامی مدیران گمرک بوده ایم.

وی افزود: در صورت تحقق کامل هدف گذاری استان در زمینه احیاء واحدهای تولیدی شاهد ایجاد اشتغال مناسب و رونق تولید در هرمزگان خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در تشریح عملکرد کارگروه اشتغال استان، عنوان کرد: کارگروه اشتغال استان هرمزگان  در جذب و توزیع تسهیلات اشتغال روستایی در سطح کشور عملکرد خوبی داشته و موفق به کسب رتبه برتر شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: با توجه به جذب خوب تسهیلات اشتغال روستایی توسط بانک های هرمزگان، استان آمادگی دارد منابع سایر استان های دیگر کشور را جذب و با هدف ایجاد اشتغال به متقاضیان این عرصه اعطاء نماید.

وی گفت: موفقیت هایي  که استان هرمزگان در حوزه های مختلف صنعتی و اشتغال تاکنون کسب کرده است حاصل همکاری جمعی مردم، مدیران و دستگاه های نظارتی استان بوده است و تلاش ها برای توسعه استان با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.

شماره خبر : ٩٧٩٧
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.