دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > پيام استاندار هرمزگان به مناسبت روز خبرنگار


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٧٨٤

تاریخ:1397/05/17پيام استاندار هرمزگان به مناسبت روز خبرنگار

استاندار هرمزگان با صدور پيامي فرارسيدن 17 مرداد روز خبرنگار را به تمامي فعالان رسانه اي در استان هرمزگان تبريك گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در اين پيام آورده است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

خبرنگاران طلايه داران آگاهي بخشي به جامعه اند كه با قلم خود مردم را از رويدادها مطلع مي سازند و از سوي ديگر با رصد مسائل موجود در جامعه، مشكلات مردم را به گوش مسئولان مي رسانند تا براي آنها چاره انديشي شود.

17 مرداد به ياد خبرنگار شهيد محمود صارمي به عنوان روز خبرنگار نامگذاري شده است. بي شك اين شهيد بزرگوار كه در راه اطلاع رساني به مردم جان خود را فدا نمود، الگويي براي تمامي خبرنگاران و اصحاب رسانه در جمهوري اسلامي ايران است تا اين چنين شجاعانه و فداكارانه در راه آگاهي رساندن به مردم گام بردارند.

خبرنگاران به عنوان نمايندگان افكار عمومي، چشم بينا و گوش شنواي جامعه هستند كه با كوشش مجدانه مطالبات مردم را در رسانه ها انعكاس مي دهند.

در دوران امروز كه به عنوان عصر ارتباطات نام گرفته، رسانه ها نقش موثري در توسعه و پيشرفت جوامع بر عهده دارند و خبرنگاران كه وظيفه توليد و انتشار محتوا را بر عهده دارند، ركن اصلي رسانه ها محسوب مي شوند.

نقش برجسته خبرنگاران در اطلاع رساني رويدادهاي مقاطع مختلف دوران 40 ساله پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران كاملا مشهود است و اوج آن را در دوران دفاع مقدس شاهد بوديم كه خبرنگاران با شجاعت تمام در جبهه ها حضور يافته و رشادت رزمندگان اسلام را منعكس مي كردند.

در شرايط حاضر كه دشمن با به راه انداختن جنگ اقتصادي به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است، اين خبرنگاران هستند كه مي توانند با اشاعه فرهنگ اقتصاد مقاومتي و بيان خدمات به جامعه اميد ببخشند تا اين توطئه دشمن نيز خنثي گردد.

اينجانب فرارسيدن 17 مرداد روز خبرنگار را به تمامي فعالان رسانه اي در استان هرمزگان از جمله خبرنگاران روزنامه ها و نشريات، خبرگزاري ها، سايت هاي خبري و صدا و سيما تبريك عرض نموده و از تلاش و كوشش خستگي ناپذير آنها كه در جهت رشد روز افزون اين استان گام برمي دارند، تشكر و قدرداني مي نمايم.

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٩٧٨٤
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.