دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > برنامه های راهبردی اقتصاد مقاومتی برای تقویت روستاها با جدیت دنبال شود/لزوم حمایت از طرح های نوین کارآفرینی و اشتغالزایی در هرمزگان


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٧٨٣

تاریخ:1397/05/16


دکتر حیدری در ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان:
برنامه های راهبردی اقتصاد مقاومتی برای تقویت روستاها با جدیت دنبال شود/لزوم حمایت از طرح های نوین کارآفرینی و اشتغالزایی در هرمزگان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: پیاده سازی برنامه های راهبردی اقتصاد مقاومتی در روستاهای استان با هدف ایجاد درآمد پایدار و ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی استان با جدیت دنبال شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در هفتمین جلسه ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان، عنوان کرد: مسائل مرتبط با اقتصاد مقاومتی به همت سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان دبیر ستاد در سطح استان با جدیت در حال پیگیری است و تاکنون نتایج خوبی را به همراه داشته است.

وی با اشاره به اهمیت ماندگاری روستاییان در مناطق روستایی استان، خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که در خصوص اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است و ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان باید در صدر برنامه های خود قرار دهد برنامه ریزی برای ماندگاری روستاییان در مناطق روستایی استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: برنامه ریزی برای ایجاد منابع درآمدی پایدار برای روستاییان استان موضوع مهمی است که باید دنبال گردد و در صورت تحقق این مهم شاهد ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت ساکنان این مناطق به شهرها خواهیم بود.

حیدری خاطرنشان کرد: یکی از عوامل اصلی مهاجرت روستاییان به مراکز استان ها و از استان ها به شهرهای بزرگ و صنعتی کشور نبود اشتغال پایدار در مناطق روستایی است که باعث مهاجرت آنها برای یافتن شغل مناسب می شود.

وی گفت: در صورت پیاده سازی صحیح  برنامه های حوزه اقتصاد مقاومتی در روستاهای استان در جلوگیری از مهاجرت مردم این مناطق با ایجاد شغل و درآمد پایدار موفق خواهیم بود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: طرح های نوین کار آفرینی با رویکرد اشتغالزایی در مناطق روستایی استان که نقش مهمی در ایجاد درآمد پایدار در این مناطق دارد، مورد حمایت جدی قرار گیرد.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: نهادهای حمایتی استان با توجه به اینکه بخش مهی از منابع ایجاد اشتغال در مناطق روستایی در اختیار این نهاد ها قرار دارد از ایده های نو در ایجاد اشتغال به ویژه مشاغل خرد که درآمد پایداری به همراه دارند حمایت کنند و در صدر برنامه های خود قرار دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: میزان تحقق اعتباراتی که برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی استان اختصاص می یابد توسط کمیته نظارت ارزیابی گردد.

وی گفت :مقوله مهمی که در اقتصاد مقاومتی باید دنبال گردد بازگرداندن کارکرد روستا به مناطق روستایی است که مورد غفلت واقع گریده است.

حیدری با اشاره به اهمیت حمایت از طرح های نوین کار آفرینی برای ایجاد اشتغال در استان، اظهار داشت: توسعه  طرح های نوین کار آفرینی و حمات از طرح های اشتغالزایی  با رویکرد مشاغل خرد باید در برنامه های کاری مدیران استان و فرمانداران در شهرستان ها قرار گیرد و جهاد کشاورزی از ایده های نوین کار آفرینی و اشتغالزایی در تولید محصولات کشاورزی با رویکرد ایجاد اشتغال خرد حمایت کند.

شماره خبر : ٩٧٨٣
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.