سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
آخرین اخبار
اخبار > ضرورت تسريع در صدور مجوزهاي سرمايه گذاري در بخش گردشگري/لزوم توسعه گردشگري علمي و ورزشي در هرمزگان


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٧٧٩

تاریخ:1397/05/16


معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان تاكيد كرد:
ضرورت تسريع در صدور مجوزهاي سرمايه گذاري در بخش گردشگري/لزوم توسعه گردشگري علمي و ورزشي در هرمزگان

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان بر ضرورت تسريع در صدور مجوزهاي سرمايه گذاري در بخش گردشگري در استان هرمزگان تاكيد كرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در نشست شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي استان هرمزگان  با محوريت بررسي موانع توسعه بخش گردشگري استان، عنوان داشت: هرمزگان در زمينه گردشگري از ظرفيت هاي بالايي برخوردار است كه بايد با تقويت زيرساخت ها و جذب سرمايه گذار از اين ظرفيت براي افزايش توليد و اشتغال بهره برد.

وي  با اشاره به اهميت توجه به مقوله گردشگري علمي در دانشگاه و مراكز علمي كشور، خاطرنشان كرد: هرمزگان در حوزه گردشگري علمي به ويژه در حوزه هاي  دريا، نفت و گاز از ظرفيت هاي بالايي برخوردار است كه مي توان با برگزاري گردشگري علمي براي متخصصان و فعالان اين بخش آنها رل از نزديك و به صورت عملي با اين بخش ها  آشنا نمود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان بيان داشت: هرمزگان در حوزه ورزش هاي مرتبط با دريا از ظرفيت هاي خوبي برخوردار است كه مي توان با برگزاري اردوهاي ورزشي نسبت به تقويت بخش گردشگري استان كمك كرد.

حيدري با تاكيد بر لزوم حذف قوانين زائد از بخش گردشگري، خاطرنشان كرد: حذف قوانين زائد از حوزه گردشگري براي تسريع در صدور مجوزهاي مورد نياز در اين بخش براي سرمايه گذاري  ضروري است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي  با اشاره به اهميت برگزاري هر چه بيشتر كارگروه تخصصي گردشگري استان، اظهار داشت: با توجه به مسائل و مشكلاتي كه بخش گردشگري استان با آن روبروست برگزاري هر چه بيشتر كارگروه تخصصي بخش گردشگري استان براي رفع موانع پيش روي تقويت اين بخش و تقويت زيرساخت ها  ضروري است.

معاون هماهگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان تصريح كرد: اميدواريم جلسات شوراي گفت‌وگوي  دولت و بخش خصوي در استان هرمزگان  منجر به افزايش سرمايه گذاري، توليد و اشتغال در استان گردد.

حيدري اضافه كرد: هدف دولت تقويت بخش خصوصي در كشور است و دولت مصمم است موانعي كه در راه اين بخش براي افزايش سرمايه گذاري، توليد و اشتغال وجود دارد  با برگزاري نشست هاي هم انديشي با فعالان اين بخش ريشه يابي و با اتخاذ تصميمات مناسب مرتفع شود.

وي افزود: استانداري هرمزگان براي تقويت بخش خصوصي در حوزه هاي مختلف آماده هر گونه همكاري با فعالان اين بخش است.

شماره خبر : ٩٧٧٩
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.