آخرین اخبار
اخبار > بخش فین از فرصت ‌های جذب گردشگر براي هرمزگان است/احیای نخلستان‌ ها و راه اندازی اقامتگاه‌ های بوم گردی در اولويت قرار دارد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٥٥٨

تاریخ:1397/04/28


استاندار هرمزگان در بازدید از بخش فین شهرستان بندرعباس:
بخش فین از فرصت ‌های جذب گردشگر براي هرمزگان است/احیای نخلستان‌ ها و راه اندازی اقامتگاه‌ های بوم گردی در اولويت قرار دارد

استاندار هرمزگان بخش فین یکی را يكي از فرصت ‌های جذب گردشگر در استان هرمزگان دانست و احیای نخلستان‌ ها و راه اندازی اقامتگاه‌ های بوم گردی را از اولويت هاي اين بخش برشمرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در بازدید از بخش فین شهرستان بندرعباس با تاكيد بر ایجاد زیرساخت‌ها و تقویت بخش گردشگری بخش فین و باغ شهر فین، بيان داشت: بخش فین یکی از فرصت ‌های جذب گردشگر در استان هرمزگان است.

وي ادامه داد: شناسایی ظرفیت ها، اصلاح و احیای نخلستان‌ های فرسوده و راه اندازی اقامتگاه‌ های بوم گردی در این منطقه از اولویت‌های اجرایی است.

استاندار هرمزگان همچنين با اشاره به بازديد از پروژه هاي سد چلوگهره و سد زاکین در شهرستان بندرعباس، افزود: برخورداري از آب و هوای مطبوع و همچنين مهار روان آب ‌ها در پشت سد‌های چلوگهره و زاکین علاوه بر استفاده برای کشاورزی، مکانی مناسب بر ایجاد زیرساخت‌های گردشگری فراهم كرده است.

همتی با بيان اينكه توسعه سد چلوگهره برای تغذیه آب‌های زیرزمینی و چشمه‌ ها و قنات ‌ها در دستور کار است، تصريح كرد: با افزایش چهار متری طول تاج سد چلو گهره ظرفیت ۱۰ میلیون متر مکعبی سد به دو برابر افزایش پیدا می‌ کند.

شماره خبر : ٩٥٥٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.