آخرین اخبار
اخبار > 200 سازه آبخيزداري چند منظوره در قالب طرحي بزرگ در هرمزگان احداث مي شود/تفاهم نامه اجراي پروژه هاي آبخيزداري در هرمزگان منعقد شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٥٥١

تاریخ:1397/04/27


دکتر همتی در نشست پيگيري اجراي پروژه هاي آبخيزداري در استان:
200 سازه آبخيزداري چند منظوره در قالب طرحي بزرگ در هرمزگان احداث مي شود/تفاهم نامه اجراي پروژه هاي آبخيزداري در هرمزگان منعقد شد

استاندار هرمزگان از احداث 200 سازه آبخيزداري چند منظوره در قالب طرحي بزرگ و در مدت يك سال در هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست پيگيري اجراي پروژه هاي آبخيزداري در استان هرمزگان، عنوان كرد: تعداد 200 پروژه آبخيزداري و آبخوان داري چند منظوره با اعتباري بالغ بر 133 ميليارد تومان و در مدت يك سال در 13 شهرستان استان هرمزگان اجرا خواهد شد.

وي ادامه داد: در اين طرح بزرگ سازه هاي چند منظوره آبخيزداري احداث مي شود كه تامين آب شرب روستاها، تغذيه زمين، جلوگيري از وارد شدن رسوبات به زمين و جلوگيري از تخريب خاك از ويژگي هاي اين طرح هاست.

استاندار هرمزگان افزود: اين كار تاكنون در اين سطح انجام نشده و طرحي وسيع و مهمي در سطح استان هرمزگان محسوب مي شود.

همتي با بيان اينكه با پيگيري هاي صورت گرفته تاكنون روند احداث 21 سازه آبخيزداري در قالب اين طرح در هرمزگان آغاز شده است، تصريح كرد: تا يك هفته آينده نيز عمليات احداث 60 سازه ديگر در استان هرمزگان آغاز مي شود و در نهايت تمامي 200 پروژه آبخيزداري و آبخوان داري چند منظوره در مدت يك سال در هرمزگان تكميل خواهند شد.

وي با تاكيد بر اينكه براي اجراي اين پروژه ها از نيروهاي بومي هركدام از روستاهاي محل احداث طرح استفاده مي شود، خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه اين سازه هاي آبخيزداري در روستاهاي هرمزگان احداث مي شوند براي اجراي اين طرح ها از ظرفيت نيروهاي بومي هركدام از روستاها و همچنين مشاركت دهياري ها و شوراهاي اين روستاها استفاده خواهد شد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: اجراي اين پروژه ها ايجاد اشتغال وسيعي در سطح روستاهاي استان را در پي خواهد داشت و علاوه بر اهداف فني و عمراني مي تواند اهداف اجتماعي و اقتصادي را نيز محقق سازد.

همتي ضمن تاكيد بر نظارت مستمر بر اجراي اين پروژه هاي آبخيزداري، اضافه كرد: فرمانداران و معاونين عمراني فرمانداري ها موظف هستند به طور مستمر بر روند اجراي به موقع اين پروژه ها نظارت كنند و گزارش اجراي كار را ارائه دهند.

وي گفت: با توجه به اهميت اين كار بزرگ، جلسات تخصصي و توجيهي براي فرمانداران، بخشداران، دهياران و اعضاي شوراهاي روستاهاي محل اجراي اين طرح ها برگزار و اين كار به شكل مناسبي هدايت شود.

معاون آبخيزداري، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور نيز در اين نشست با تاكيد بر اينكه مشاركت مردم و جوامع محلي در اجراي پروژه هاي آبخيزداري از اهداف مهم اين طرح هاست، عنوان كرد: فرمانداران و بخشداران براي اجراي مناسب و به موقع اين پروژه ها بايد به طور جدي پاي كار باشند.

ناصر حيدري پوري افزود: اجراي اين پروژه هاي آبخيزداري كه از برنامه هاي مهم دولت است در مناطق روستايي و به خصوص در زمينه تامين آب بسيار تاثيرگذار خواهد بود.

وي با بيان اينكه در تلاش هستيم اعتبارات اختصاص يافته براي اجراي اين پروژه ها به شكل مناسبي هزينه شود، تصريح كرد: تخصيص منابع و اعتبارات به شكل هدفمند صورت مي گيرد تا بتوانيم اهداف اين طرح ها را محقق كنيم.

شايان ذكر است؛ در پايان اين نشست تفاهم نامه اجراي 200 پروژه آبخيزداري و آبخوان داري چند منظوره در هرمزگان، به امضاي دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان و ناصر حيدري پوري معاون آبخيزداري، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور رسيد تا اين طرح ها با مشاركت استانداری هرمزگان و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور اجرايي شوند.


شماره خبر : ٩٥٥١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.