آخرین اخبار
اخبار > تمامی ظرفيت هاي بندري و مرزي براي تحقق صادرات غيرنفتي فعال شوند/افزايش شش درصدي صادرات کالاهای غيرنفتي از هرمزگان/توسعه متوازن همه مناطق استان نگاه راهبردي استاندار هرمزگان است


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٥٣٦

تاریخ:1397/04/26


معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان:
تمامی ظرفيت هاي بندري و مرزي براي تحقق صادرات غيرنفتي فعال شوند/افزايش شش درصدي صادرات کالاهای غيرنفتي از هرمزگان/توسعه متوازن همه مناطق استان نگاه راهبردي استاندار هرمزگان است

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: همه ظرفيت هاي مناطق بندري ، ويژه اقتصادي و مرزي براي تحقق صادرات غير نفتي استان فعال شوند و به صورت ويژه در دستور كار مديران اقتصادي استان قرار گيرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری در نشست کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان هرمزگان با تبریک ایام خجسته و با سعادت دهه کرامت ، با اشاره به نشست مشترک استاندار هرمزگان و مدیران و اعضای هیات مدیره مناطق آزاد تجاری کیش و قشم خاطرنشان کرد: با سیاست های اقتصادی مهمی که جناب آقای دکتر همتی در پیش گرفته اند شاهد شکوفایی بیش از پیش ظرفیت ها و پتانسل های  اقتصادي  استان و به تبع آن کشور خواهیم بود.

وي با اشاره به اهمیت نقاط  مرزی، افزود: نقاط مرزی به همراه بنادر متعلق به کل کشور می باشند و تجار محلی باید بتوانند با هنرمندی و ابتکار سرمایه های فعالان اقتصادی  مناطق مختلف کشور را برای صادرات با استفاده از ظرفيت هاي بي نظير بندري به استان جذب نمایند.

لزوم جذب سرمايه گذاران ساير مناطق كشور به هرمزگان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در همین رابطه  اظهار داشت: جذب سرمایه های فعالان اقتصادي سایر مناطق مختلف کشور به استان هرمزگان باعث ایجاد اشتغال، افزایش رفاه عمومی ، رونق اقتصادی  ، ایجاد زیرساخت های اقتصادی  و توسعه استان می گردد.

حيدري افزود: با تلاش برای جذب منابع جذب سرمايه گذاري هاي کشور و حتی سرمایه های کشورهای همجوار با استفاده از ظرفیت های بندری  نه تنها به اقتصاد محلی بلکه به رشد شاخص های اقتصادی کشور با این اقدام کمک کرده ایم.

وي  با اشاره به اهمیت پتانسیل ها و ظرفيت های هرمزگان ، خاطرنشان کرد: هرمزگان در حوزه های بندری و اقتصادی از ظرفیت های بالایی برخوردار است  که امیدواریم از این ظرفیت های بی بدیل برای  شکوفایی و رونق اقتصادی استان و کشور بهره گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به قرار گرفتن ایران اسلامی  در شاهراه ارتباطی چند قاره خاطرنشان کرد:  مناطق بسیاری همچون کشور های آسیای میانه، اروپا ، شرق آسیا و مناطق اقیانوسیه از نظر ارتباطی و تجاری تحت تاثیر اين  موقعيت مهم و حياتي ايران اسلامي  هستند.

حيدري  در همین رابطه خاطرنشان کرد: هر کشوری بخواهد ایران را تحریم کند در واقع دست به خود تحریمی زده است  و کشورهایی که اقدام به تحریم  ایران می کنند پیامد های منفی اين اقدمات  به سوی خود آنها باز خواهد گشت.

وي گفت: در شرایط تحریم، مقوله بسیار مهمی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که نیروی های  توانمند اقتصادی کشور از فرصت ي نظيري كه در کشور براي شكوفايي ظرفيت هاي داخلي به وجود آمده  نهایت استفاده  را ببرند.

ضرورت تحرك بيشتر اتاق هاي بازرگاني و تعاون براي تحقق صادرات غير نفتي

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به شرایط حساس کنونی و اهمیت استفاده از فرصت های اقتصادی ، تصریح کرد: از اتاق بازرگانی ، اتاق تعاون ،صنعت و معدن و سایر تشکل های اقتصادی انتظار است تحرکات بيشتري براي افزايش صادرات غير نفتي استان بعمل آورند.

حيدري گفت: از اتاق بازرگانی و اتاق تعاون انتظار است عملکرد بسیاری بالاتری برای  بهره گیری از بازارهای هدف به ویژه بازار  کشور های حوزه خلیج فارس  برای رونق صادرات غیر نفتی استان به صورت ملموس انجام دهند و شاهد رشد چشمگیر صادرات غیر نفتی استان باشیم.

وي با اشاره به ظرفیت های بندری هرمزگان، گفت: استان هرمزگان توانایی ایجاد زمینه و بسترهای فعالیت های صادراتی و اقتصادی برای تمامی تجار  و بازرگانان کشور را داراست.

لزوم معرفي ظرفيت ها و پتانسيل هاي هرمزگان براي سرمايه گذاران و  فعالان اقتصادي مناطق مختلف كشور

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در همین رابطه تصریح کرد: اتاق های بازرگانی و تعاون ، سازمان صنعت معدن و تجارت به همراه حوزه سرمایه گذاری و اقتصادی استانداری با دعوت از تجار ، بازرگانان و تولیدکنندگان مطرح  کشور ، ظرفیت های صادراتی استان را براي آنها  تشریح نمايند که تحقق این امر ایجاد اشتغال ، افزایش درآمد های استان  و رونق و رفاه اجتماعی را در پي دارد.

حیدی خاطرنشان کرد: برگزاری نشست هم اندیشی با صادرکنندگان و فعالان اقتصادی استان با هدف برنامه ريزي براي  افزایش صادرات غیر نفتی استان مقوله  مهمی دیگری است که اتاق های بازرگانی و تعاون، سازمان صنعت معدن و تجارت و حوزه های سرمایه گذاری و اقتصادی استانداری به صورت ویژه بايد در دستور کار خود قرار دهند.

وي  گفت: برای شکوفایی هرمزگان باید به طور همزمان هم از ظرفیت سرمایه گذاران و تجار بومی استان و هم از ظرفیت های سرمایه گذاران و تجار سایر مناطق کشور بهره برد .

رشد 6 درصدي صادرات غير نفتي در هرمزگان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به افزایش صادرات غیرنفتی استان، خاطرنشان کرد:  در شرایطی که دشمنان به طور همه جانبه به دنبال تحریم کشور بوده اند در استان هرمزگان با افزایش 6 درصدی صادرات غيرنفتي مواجه بوده ایم که این به معنای بی اثر شدن سیاست های تحریمی دشمنان به ویژه آمریکا می باشد.

وی گفت: افزایش  6 درصدی ظرفیت های صادراتی هرمزگان نتیجه تلاش های مجموعه نیروهای توانمند اقتصادی استان در راس آن جناب آقای دکتر همتی  استاندار محترم استان می باشد که  تلاش ها و پیگیری های  ایشان باعث شده است نشاط اقتصادی در استان حکم فرما گردد و این نشاط باید به سایر استان ها تسری داده شود و از ظرفیت های سایر استان ها برای رشد صادرات  غیرنفتی استان بهره برد.

حيدري با تاکید بر استفاده از ظرفیت تمامی بنادر استان برای  افزایش صادرات ، خاطرنشان کرد: بهره گیری از ظرفیت های تمامی بنادر و مرزهای استان برای رونق صادات از تاکیدات ویژه  نماینده عالی دولت در استان جناب آقای دکتر همتی می باشد و برای تحقق این مهم تلاش های بی شماری داشته اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در همین رابطه گفت: دریافت مجوز صادرات و واردات  از طريق مرز رسمي براي مناطق مختلف استان  نمونه این تلاش هاست و در این زمینه باید از ظرفیت های کشتی سازی ، بندر شیو، بندر تیاب و سایر بنادر استان برای افزایش صادرات غیر نفتی بهره برد.

لزوم آماده سازي زيرساخت ها براي فعاليت بندر شيو

حیدری با تاکید بر آماده سازی زیرساخت های مورد نیاز برای فعال شدن بندر شیو، افزود: گمرک  و اداره کل بنادر و دریانوردی استان نسبت به فراهم ساختن زیرساخت های مورد نیاز برای فعال شدن بندر شیو اقدام کنند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: تمامی بنادر و مناطق استان هرمزگان برای استاندار هرمزگان دارای اهمیت هستند و توسعه بنادر استان با نگاه آمایشی برای تحقق  توسعه متوازن مناطق مختلف استان در دستور كار دکتر همتی است.

وی در همین رابطه  گفت: استاندار هرمزگان برای تحقق نگاه توسعه متوازن در استان پیگیری های زیادی برای شکوفاسازی ظرفیت های شهرستان پارسیان به ویژه رفع موانع فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان در ديدار با مسئولان ارشد كشوري  داشته اند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت فعال سازی بندر شیو ، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این بندر، جناب اقای دکتر همتی شخصاً  از روند آماده سازی زیرساخت ها در بندر شیو بازدید بعمل خواهند آورد و ایشان  تاکید ویژه ای برای فراهم ساختن زیرساخت ها در این بندر دارند.

حیدری با اشاره به شرایط حساس و ویژه کشور در مقطع کنونی خاطرنشان کرد: مدیران برای فتح قله های موفقیت با نگاه فتح و پیروزی در این شرایط حساس در میدان باشد و با این نگاه، نصرت خداوند شامل همگان خواهد شد.

شماره خبر : ٩٥٣٦
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.