آخرین اخبار
اخبار > پيام تبريك استاندار هرمزگان به مناسبت دهه كرامت و سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع)


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٥٠٨

تاریخ:1397/04/24پيام تبريك استاندار هرمزگان به مناسبت دهه كرامت و سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع)

استاندار هرمزگان در پيامي فرارسيدن دهه كرامت و اعياد بزرگ سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) را تبريك گفت.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، در پيام دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

آغاز ماه ذي القعده با اعياد بزرگ سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و سالروز ولادت با سعادت هشتمين اختر تابناك امامت و ولايت حضرت امام رضا (ع) مصادف است.

اين ايام مبارك در تاسي از اين بزرگواران به عنوان دهه كرامت نامگذاري شده تا اين ويژگي مهم را بيش از پيش در زندگي خود جاري سازيم و بزرگاني همچون امام هشتم را در اين راستا الگو قرار دهيم.

نخستين روز از ماه ذي القعده مصادف است با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) كه به عنوان روز دختران نامگذاري شده تا دختران ايران اسلامي از منبع عظيم آموزه هاي گرانقدر حضرت معصومه (س) دختر حضرت امام موسي كاظم (ع) و خواهر بزرگوار حضرت امام رضا (ع) بهره مند گردند.

دهه مبارك كرامت با سالروز ولادت با سعادت حضرت امام رضا (ع) در يازدهمين روز از ماه ذي القعده به پايان مي رسد كه ايرانيان به طور خاص دل در گروي اين امام همام و مضجع نوراني ايشان در مشهد مقدس دارند.

وجود مرقد مطهر حضرت معصومه (س) در شهر قم و مضجع شریف حضرت امام رضا (ع) در مشهد مقدس موجب شده تا ايران اسلامي از بركات اين بزرگواران همواره بهره مند گردد و معنويت حضرت ثامن الحجج (ع) و خواهر بزرگوار ايشان سراسر سرزمين ايران را فراگرفته است.

دهه كرامت ايامي سراسر جشن و نشاط در ايران اسلامي است و مردم ما با برگزاري مراسمات و برنامه هاي مختلف ارادت ويژه خود را به حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) ابراز مي كنند كه استان هرمزگان نيز هر ساله شاهد برگزاري چنين برنامه هايي با حضور آحاد مختلف مردم است.

اينجانب فرارسيدن ايام مبارك دهه كرامت و اعياد بزرگ سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامي، ملت شريف ايران و مردم ولايتمدار استان هرمزگان تبريك عرض مي نمايم و اميدوارم سيره اين بزرگواران را الگوي خود قرار دهيم و در اين مسير گام برداريم.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

شماره خبر : ٩٥٠٨
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.