آخرین اخبار
اخبار > استاندار؛ فرصت و ظرفيتي براي رشد و پيشرفت استان


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٤٩٩

تاریخ:1397/04/23


به قلم مشاور عالي استاندار هرمزگان؛
استاندار؛ فرصت و ظرفيتي براي رشد و پيشرفت استان

مشاور عالي استاندار هرمزگان در يادداشتي استاندار را يك فرصت و ظرفيت براي رشد و پيشرفت استان دانست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، محمدباقر كشفي مشاور عالي استاندار هرمزگان در اين يادداشت آورده است:

با عنايت به سوابق و تجارب مديريتي دكتر همتي استاندار هرمزگان در جايگاه هاي مختلف اجرايي، نظارتي و قانون گذاري كشور، تعامل و ارتباطات تاثير گذار ايشان، دكتر همتي استاندار هرمزگان يك فرصت و ظرفيت براي استان است كه در صورت فراهم شدن شرايط مي تواند از اعتبار و جايگاه حقيقي و حقوقي خود در سطح ملي براي رشد و پيشرفت استان استفاده كند.

وظيفه استاندار، هماهنگي، سياست گذاري، نظارت و مديريت كلان استان است و بر اين مبنا وقت استاندار نبايد صرف كارتابل، كاغذ بازي، گفت‌وگوها و جلسات كم اهميت شود بلكه مديران مياني بايد با انجام درست وظايف خود در استان، زمينه را براي اينكه استاندار بتواند با فراغ بال به وظايف اصلي خود بپردازد، فراهم كنند.

استاندار و استانداري بنا نيست كار ساير نهادها و دستگاه ها را انجام دهند و دستگاه هاي اجرايي استان بايد هركدام با توجه به اختيارات، منابع و امكاناتي كه در اختيار دارند به بهترين شكل و با بكارگيري فرصت ها و توانمندي هاي موجود به شكل هنرمندانه به مسئوليت هاي خود عمل كنند و اجازه دهند استاندار به وظايف اصلي خود در راستاي سياست گذاري و نظارت بپردازد.

به واقع بايد در برنامه ريزي ها به جهات مختلف، فضا و محيطي آرام و مناسب براي استاندار ايجاد كنيم تا عالي ترين مدير اجرايي استان بتواند ذهن خود را معطوف برنامه ريزي و استفاده از هنر مديريتي خود در سطح ملي جهت خلق منابع و امكانات جديد براي استان نمايد.

نياز است تمركز و آرامش لازم را براي استاندار ايجاد كنيم تا استان شاهد تحولات اساسي و ارتقاي چندين پله اي نسبت به جايگاه فعلي باشد و اين امر با انجام دقيق وظايف از سوي مديران دستگاه هاي اجرايي در سطح استان ميسر خواهد شد.

شماره خبر : ٩٤٩٩
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.