آخرین اخبار
اخبار > شش هزار واحد مسکونی روستایی در هرمزگان احداث می شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٤٨٧

تاریخ:1397/04/21


مدرس خبر داد:
شش هزار واحد مسکونی روستایی در هرمزگان احداث می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از احداث شش هزار واحد مسکونی روستایی در استان هرمزگان خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس پس از بازدید از روستاهای بخش تخت شهرستان بندرعباس، عنوان کرد: طی این بازدید عملیات اجرایی 10 واحد مسکونی روستایی در بخش تخت آغاز شد که این امر در راستای اجرایی شدن طرح احداث شش هزار واحد مسکونی روستایی انجام گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت روستاها، بیان کرد: روستا به عنوان بخش بزرگی از نظام اجتماعی و جمعیتی کشور که در آن تعداد زیادی از عوامل انسانی مولد سکونت دارند محسوب می‌شود که نیازمند ارایه خدمات و رفع مشکلات آنها است.

مدرس خاطرنشان کرد: در روستاها عوامل و منابع ارزشمندی همچون عوامل انسانی و منابع طبیعی و اقتصادی به عنوان ذخایر استراتژیک کشور وجود دارند که در پیشرفت جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند.

وی تاکید کرد: برای جامعه اقتصادی ما بسیاری از دستاوردهای روستاییان نقش استراتژیک داشته و اهرم قابل اتکایی در پشتیبانی از نظام اقتصادی کشور در عرصه جهانی از طریق صادرات و ورود کالاهای ملی به بازارهای پرظرفیت جهانی بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره طرح احداث شش هزار واحد مسکونی روستایی در استان هرمزگان، گفت: این طرح با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بانک های استان در هرمزگان اجرایی خواهد شد.

شماره خبر : ٩٤٨٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.