آخرین اخبار
اخبار > مجموعه دولت در هرمزگان به طور مستمر حامي تولید کنندگان است/تولیدات داخلي باید داراي كيفيت مناسب و صادرات محور باشد/همه باید جبهه اقتصادی را مورد پشتیبانی قرار دهیم


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٤٨١

تاریخ:1397/04/20


استاندار هرمزگان در همایش تجلیل از برترین های صنعت و معدن استان:
مجموعه دولت در هرمزگان به طور مستمر حامي تولید کنندگان است/تولیدات داخلي باید داراي كيفيت مناسب و صادرات محور باشد/همه باید جبهه اقتصادی را مورد پشتیبانی قرار دهیم

استاندار هرمزگان گفت: حمایت مجموعه دولت در استان هرمزگان به طور مستمر در کنار تولید کنندگان است و اگر موانع به ما منتقل شود سریعا برای رفع آن مشکل اقدام خواهیم کرد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در همایش تجلیل از برترین های صنعت و معدن استان هرمزگان با گرامیداشت روز صنعت و معدن، عنوان کرد: در تعریف قدرت نوین، قدرت اقتصادی حرف اول را می زند و با داشتن قدرت اقتصادی، قدرت نظامی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی یک کشور شکل می گیرد و در سایه اقتدار اقتصادی می توان یک کشور را به استقلال و اقتدار رساند.

وي ادامه داد: با در کنار هم قرار گرفتن کسب و کارها حیات اقتصادی و رفاه جامعه شکل می گیرد و به هر اندازه ای قدرت کسب و کارها بالا باشد، اشتغال ایجاد می شود و سرمایه گذاری رونق می گیرد و واحدهای مالیات دهنده به دولت افزایش می یابند.

استاندار هرمزگان افزود: امروز بسیاری از کشورها که نفت ندارند با تکیه بر نیروی انسانی، علم و دانش و کسب و کار و پرداخت مالیات کشور خود را اداره می کنند.

همتي تصريح كرد: مدیران باید بدانند هر واحد تولیدی که شکل می گیرد و رونق می یابد، به دولت مالیات می دهد و دولت با این درآمدها می تواند نیازهای کشور را تامین و امنیت و رفاه و عمران و آبادانی برای کشور ایجاد کند.

وي با بيان اينكه تولید کنندگان در یک جبهه بسیار ارزشمند مشغول ایفای نقش اجتماعی و ملی هستند، اضافه كرد: فعالان توليد بخشی از وظایف یک جامعه زنده را انجام می دهند و نیازهای کشور را تامین و وابستگی کشور به خارج را کاهش می دهند.

استاندار هرمزگان بيان داشت: تولید کنندگان باید به نقش و جایگاه و مسئولیت مهم خود توجه داشته باشند و مدیران نیز باید به تاثیری که تولید کنندگان در زندگی و اداره کشور دارند، توجه داشته و مسیر فعالیت آنها را هموار سازند.

همتي با بيان اينكه امروز در شرایط خاص اقتصادی قرار داریم، اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را به عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری نمودند و دولت هم با تمام توان به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات و کالاهای ایرانی است.

وي تولید کنندگان را از بهترین اقشار جامعه دانست که به دنبال خدمت به مردم هستند و امنیت را در حوزه اقتصاد و تولید برای کشور تامین می کنند و افزود: باید بدانیم نقش و اثر تولید کنندگان آن هم در این شرایط بسیار تاثیرگذار و مهم است و کسی که راه تولید را انتخاب می کند جهاد کرده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: تولید کنندگان با احساس مسئولیت در این عرصه وارد شده و با وجود تمامی سختی ها به تولید کالا و ایجاد اشتغال می پردازند.

همتي اضافه كرد: دولت تلاش بسیاری داشته تا ثبات اقتصادی کشور را پایدار نگه دارد تا تولید کنندگان بتوانند نسبت به آینده شناخت داشته و برای کار خود برنامه ریزی کنند.

وي با اشاره به تلاش دشمن براي شوك اقتصادي در كشور، عنوان كرد: دشمن وقتی که دید پس از اجرای برجام جامعه ایران یک حرکت جدید را آغاز کرده و نظر سرمایه گذاران خارجی به ایران معطوف شده و شاخص های رشد اقتصادی ایران مثبت شده است، خروج یک جانبه از برجام را انتخاب کرد و حاضر شد بدعهدی خود را نشان داده و حیثیت جهانی خود را از بین ببرد تا شوک اقتصادی به کشور ما وارد کند.

استاندار هرمزگان يادآور شد: دشمن مي خواست بازار و اقتصاد ایران را آشفته كند و در اين راستا با دستگيري اخلال گران در بازار مشخص شد، بسياري از آنها ماموريت داشتند تا این کار را در بازار كشور ما انجام دهند.

همتي با بيان اينكه جامعه از توليد كنندگان داخلي انتظار دارد برای تحقق حمایت از کالای ایرانی، کالای با کیفیت و قیمت مناسب و قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی تولید كنند، تصريح كرد: تولیدات ما باید صادرات محور باشد و قدرت رقابت در بازارهای جهانی را داشته باشد كه در اين صورت وابستگی ما به نفت کاهش خواهد یافت.

وي تاكيد كرد: امروز همه باید کنار هم قرار بگیریم و جبهه اقتصادی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهیم تا در این نبرد سخت به دشمن نشان دهیم که در جبهه اقتصادی هم دارای توانمندی و احساس مسئولیت ملی و وفاداری به میهن اسلامی و انقلاب هستیم و نیازهای خود را تامین و به بازارهای بیرون ورود پیدا می کنیم.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه ما به طور همه جانبه در خدمت تولید کنندگان در هرمزگان هستیم، خاطرنشان كرد: باید به تولید کمک کنیم تا اشتغال، صادرات و تامین نیازها را به اندازه کافی در کشور داشته باشیم.

همتي با تاكيد بر اينكه دولت تمام قد پشتیبان تولید کنندگان است، گفت: حمایت مجموعه دولت در استان هرمزگان به طور مستمر در کنار تولید کنندگان است و اگر موانع به ما منتقل شود سریعا برای رفع آن مشکل اقدام خواهیم کرد.

شماره خبر : ٩٤٨١
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.