آخرین اخبار
اخبار > برنامه ریزی ها و هماهنگي هاي منطقه ای شرايط بهتري براي كشاورزي كشور ايجاد مي كند


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٤٨٠

تاریخ:1397/04/20


دکتر همتی در گردهمایی اصلاح الگوی کشت و افزایش بهره وری آب کشاورزی استان های جنوبی:
برنامه ریزی ها و هماهنگي هاي منطقه ای شرايط بهتري براي كشاورزي كشور ايجاد مي كند

استاندار هرمزگان برنامه ریزی ها و هماهنگي هاي منطقه ای را در ايجاد شرايط بهتر براي كشاورزي كشور موثر دانست.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در گردهمایی استان های جنوبی کشور با موضوع اصلاح الگوی کشت و افزایش بهره وری آب کشاورزی با بيان اينكه استان های جنوبی شرایط اقلیمی مشابه هم دارند، عنوان كرد: كشور ما با مشکل خشکسالی مواجه است و تاثير این خشکسالی بر استان های جنوبی قابل توجه است.

وي ادامه داد: چنين نشست هايي بايد هرساله استمرار داشته باشد تا یک هماهنگی منطقه ای به لحاظ اصلاح الگوی کشت و بهره وری در مصرف آب كشاورزي ايجاد شود.

استاندار هرمزگان با بيان اينكه استان های جنوبی تاثیر بسیاری در بازار تولید محصولات کشاورزی دارند، افزود: نیازها و شرایط استان های جنوبی مشابه یکدیگر است و قادر خواهیم بود با یک هماهنگی اصولی و به کار گیری روش های علمی و انتقال تجارب در شرایط تولید و عرضه محصولات کشاورزی هم افزایی ایجاد کنیم.

همتي تصريح كرد: منطقه جنوب كشور به عنوان یک قطب تولید محصولات کشاورزی مطرح است كه محصولات خارج از فصل بسیاری تولید می کند.

وي گفت: هماهنگی در اصول کشت، برداشت و عرضه محصولات به بازارها موجب می شود بتوانیم در بخش استراتژیک کشاورزی با وجود کم آبی و خشکسالی شرایط مناسبي براي اشتغال و تولید محصولات فراهم کنیم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: اگر به صورت برنامه ریزی های منطقه ای این کار دنبال شود، کشاورزی کشور را با شرایط بهتري مواجه مي کند و مي توانيم شرایط را به شکلی مدیریت کنیم که تاثیر خشکسالی ها را به حداقل برسانیم.

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی نيز در این گردهمایی گفت: تبادل تجربه و بررسی چگونگی ادامه اجرای طرح اصلاح الگوی کشت از اهداف این گردهمایی است.

کشاورز افزود: تجربه موفق هرمزگان در اجرای آبیاری نوین در مزارع باید مورد توجه دیگر استان‌ها قرار گیرد.

شماره خبر : ٩٤٨٠
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.