آخرین اخبار
اخبار > هرمزگان مستعد توسعه و تبديل شدن به قطب ورزش هاي ساحلي است/وزير ورزش و جوانان: پروژه هاي متعدد ورزشي در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي افتتاح مي شود


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٤٦٧

تاریخ:1397/04/19


استاندار هرمزگان در ديدار وزير ورزش و جوانان:
هرمزگان مستعد توسعه و تبديل شدن به قطب ورزش هاي ساحلي است/وزير ورزش و جوانان: پروژه هاي متعدد ورزشي در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي افتتاح مي شود

استاندار هرمزگان گفت: استان هرمزگان از استعداد و ظرفيت بسياري براي توسعه و تبديل شدن به قطب ورزش هاي ساحلي برخوردار است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در ديدار با دكتر سلطاني فر وزير ورزش و جوانان، عنوان كرد: ورزش عامل و ابزاري در جهت ايجاد نشاط و شادماني و اتحاد در جامعه است.

وي ادامه داد: در جام جهاني فوتبال به خوبي نشاط مردم پس از بازي هاي خوب تيم ملي ايران و همچنين اتحاد ملي در حمايت از اين تيم را مشاهده كرديم.

استاندار هرمزگان افزود: استان هرمزگان نيز از استعدادهاي ورزشي بسيار خوبي برخوردار است و اميدواريم با سرمايه گذاري مناسب بر روي اين ظرفيت ها و ايجاد امكانات و تجهيزات مناسب در عرصه ورزش استان شاهد شكوفايي بيشتر اين استعدادها باشيم.

همتي تصريح كرد: ورزش هاي آبي و ساحلي از جمله ظرفيت هاي بزرگ هرمزگان هستند كه اين استان با برخورداري از سواحل طولاني و 14 جزيره زمينه مناسبي براي توسعه و تبديل شدن به قطب اين ورزش ها را دارد و اميدواريم وزارت ورزش و جوانان به اين مقوله در استان توجه كافي را داشته باشد.

دكتر مسعود سلطاني فر وزير ورزش و جوانان نيز در اين ديدار با بيان اينكه اقدامات خوبي از سوي دولت براي ايجاد امكانات ورزش هاي همگاني و قهرماني در سراسر كشور در حال انجام است، اظهار داشت: نزديك به چهار هزار پروژه ورزشي نيمه تمام در سراسر كشور وجود دارد كه با تلاش هاي متعددي كه در دولت تدبير و اميد صورت گرفته از اين تعداد 600 پروژه تا پايان سال جاري تكميل و به بهره برداري خواهند رسيد.

وي ادامه داد: پروژه هاي بزرگي همچون سالن هاي ورزشي شش هزار نفره، استخرهاي بزرگ و پيست هاي دوچرخه سواري نيز تا پايان سال 98 در استان هاي مختلف كشور تكميل خواهند شد.

وزير ورزش و جوانان افزود: به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي نيز پروژه هاي متعدد ورزشي از هفته دولت تا دهه فجر سال جاري در عرصه هاي ورزش همگاني و قهرماني در ايران اسلامي افتتاح مي شوند.

سلطاني فر با بيان اينكه استان هرمزگان قهرمانان بسياري در عرصه ورزش دارد، تصريح كرد: ورزشكاران خوبي از اين استان در ارودهاي تيم ملي حضور دارند كه اميد بسياري به افتخار آفريني آنها در عرصه مسابقات بين المللي وجود دارد.

وي گفت: در سال جاري رويدادهاي مهمي براي ورزش كشور برگزار مي شود كه اين رويدادها با جام جهاني فوتبال آغاز شد و خوشبختانه تيم ملي فوتبال ايران با تدابير و هماهنگي و هدايت مناسب توانست نتيجه اي تاريخي در اين مسابقات رقم بزند و موجب عزت و سربلندي ايران اسلامي در سراسر جهان شد.

وزير ورزش و جوانان خاطرنشان كرد: در ادامه نيز بازي هاي آسيايي جاكارتا را در پيش داريم كه كاروان گسترده اي از ورزشكاران جمهوري اسلامي ايران در قالب 40 رشته ورزشي در اين رويداد حضور خواهند يافت و تعداد بانوان ورزشكار كشورمان نيز در اين مسابقات افزايش چشمگيري مي يابد كه اميدواريم بتوانيم نتايج بسيار خوبي نيز كسب كنيم.

سلطاني فر بيان داشت: المپيك جوانان در كشور آرژانتين از ديگر مسابقات مهمي است كه براي حضور در آن برنامه ريزي شده و همچنين در دي ماه نيز رقابت هاي فوتبال جام ملت هاي آسيا برگزار خواهد شد كه تيم ملي ايران از شانس هاي اصلي قهرماني در اين رقابت هاست.

وي با اشاره به وضعيت دو تيم فوتبال استقلال و پرسپوليس، عنوان كرد: اين دو تيم نيز در بهترين شرايط قرار دارند و در فصل گذشته قهرمان جام حذفي و ليگ برتر كشور شده اند و به جمع هشت برتر ليگ قهرمانان آسيا صعود كرده اند.

وزير ورزش و جوانان اضافه كرد: دو تيم فوتبال استقلال و پرسپوليس به لحاظ برگزاري اردوها، اسپانسرينگ و مربيان و بازيكنان خوب تامين شده و وضعيت خوبي دارند تا پشتوانه هاي خوبي براي فوتبال كشور باشند.


شماره خبر : ٩٤٦٧
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.