آخرین اخبار
اخبار > کلیات طرح فروش پساب تصفيه شده فاضلاب بندرعباس به صنایع تعیین تکلیف شد


چاپ
ارسال به دوست شماره خبر:٩٤٦٥

تاریخ:1397/04/19


مدرس خبر داد:
کلیات طرح فروش پساب تصفيه شده فاضلاب بندرعباس به صنایع تعیین تکلیف شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از تعیین تكليف کلیات طرح فروش پساب تصفيه شده فاضلاب بندرعباس به صنایع غرب این شهر طی جلسات متعدد با بخش خصوصی خبر داد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، رضا مدرس در جلسه بررسی کلیات فروش پساب تصفيه شده فاضلاب بندرعباس به صنایع غرب اين شهر، عنوان كرد: ورود بخش خصوصی به منظور بهره برداری از ظرفیت پساب بندرعباس که تاکنون مغفول مانده سبب شد که بتوان این تهدید به یک فرصت برای تامین آب صنایع تبدیل شود.

وی اضافه کرد:  با تامین آب صنایع از طریق تصفیه پساب توسط بخش خصوصی می توان استفاده از آب شیرین کن صنایع را کاهش داد و این امر علاوه بر تاثیرات مثبت زیست محیطی موجب استفاده بهینه از ظرفیت پساب شود.

مدرس به مصوبه شورای حفاظت از منابع آب اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه شورای حفاظت از منابع آب، مجوز احداث آب شیرین کن به صنایع دیگر داده نخواهد شد و یکی از منابعی که می تواند آب صنایع را تامین کند همین پساب تصفیه شده بندرعباس است.

وی تاکید کرد: درست است تامین آب مورد نیاز صنایع از طریق پساب انجام می شود اما علاوه بر حمایت از بخش خصوصی در این حوزه به منظور حمایت از صنایع بر روند تامین آب نظارت خواهیم داشت تا از احتکار یا هر گونه سوء استفاده احتمالی جلوگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان به راه اندازی این طرح تا آخر تیرماه اشاره کرد و گفت: تا پایان تیر ماه پروژه تامین آب صنایع غرب بندرعباس از طریق پساب تصفیه شده این شهر عملیاتی خواهد شد.

وی از بخش خصوصی تصفیه کننده پساب بندرعباس درخواست کرد؛ بازگشت سرمایه را  10 ساله محاسبه کنند تا مبلغ تمام شده پساب تصفیه شده برای صنایع مقرون به صرفه باشد.

شماره خبر : ٩٤٦٥
.انتهای پیام


خروج
شماره تماس : 33613221 076
نمــابر : 33610463 076
شماره پیامک : 50002761
آدرس استانداری : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت

استان هرمزگان، جنوبی ترین استان ایران، در ساحل خلیج فارس و دریای عمان با جمعيت 1 ميليون 578 هزار و 183 نفر و مساحتی حدود 68 هزار و 476 کیلومتر مربع قرار دارد. این استان از شمال و شمال شرقی با استان کرمان، از شمال غربی و غرب با استان های فارس و بوشهر و از شرق با استان سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیج فارس و دریای عمان به صورت نواری به طول تقریبی 900 کیلومتر در بر گرفته است. مرکز استان هرمزگان، بندر عباس است و 13 شهرستان، 38 شهر، 38 بخش و 1277 روستا دارد.